Home / News / Została przyznana portugalska Gra Roku

Została przyznana portugalska Gra Roku

spielportugalSwego czasu informowaliśmy o nominacjach do portugalskiej Jogo do Ano 2008. W bratobójczej walce pomiędzy Le Havre, a Agricolą, ostatecznym zwycięzcą została ta ostatnia. Agricola może cieszyć się, więc kolejną nagrodą, tym razem tytułem portugalskiej Gry Roku 2008. Jurorzy nie podzielili opinii części polskich graczy, którzy na forum uznawali tę grę za najgorszy zakup w swoim życiu.

[Spiel Portugal]

 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. zieeeeeew
  Widac Portugalskie jury nie kupiło Agricoli tylko dostało w prezencie po egzemplarzu od Uwe stąd też nie mogło się zgodzić z częścią polskich graczy którzy uznali Agricole za najgorszy zakup w swoim życiu.

 2. Z drugiej strony Le havre tez pewnie dostali od Uwe.

  (Inni autorzy poskapili egz. dla jury?)

 3. widocznie nie zależało im na wygranej tak jak Uwe

 4. Ta część polskich graczy to wyraźny margines, a nie większość. Tak jakbym powiedział, że Dominion to dla wielu polskich graczy spore rozczarowanie. Prawda? Prawda. Wielu w znaczeniu może kilkanaście, kilkadziesiąt. Tylko zdecydowana większość się Dominionem zachwyca. Wg BBG Agricolę oceniło 320 osób i średnia ocena to 8.37. Z kolei dla Dominiona te wartości to odpowiednio 231 ocen i średnia 7.94.

 5. Zgubiłem po drodze, że chodzi o oceny graczy z Polski.

 6. W ogóle to ostatnie zdanie to tak z przymrużeniem oka wygląda. Agrikola zbiera zachwyty na całym świecie, aż tu nagle pewnego lipcowego popołudnia ludzie budzą się z amoku i już im się nie podoba? C’mon 😉

  Z drugiej strony ciekawe, czy znowu jakiś Niemiecki felietonista zkrytykuje, że Hiszpanie promują gry dobre,a nie rodzinne.

 7. W ogóle to ostatnie zdanie to tak z przymrużeniem oka wygląda. Agrikola zbiera zachwyty na całym świecie, aż tu nagle pewnego lipcowego popołudnia ludzie budzą się z amoku i już im się nie podoba? C’mon 😉

  Z drugiej strony ciekawe, czy znowu jakiś Niemiecki felietonista zkrytykuje, że Hiszpanie promują gry dobre,a nie rodzinne.

  (czy tylko mnie zawsze blokuje filtr?)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć × pięć =