Home / Aktualności / Stefan Feld przygotowuje co najmniej dwie gry na Essen

Stefan Feld przygotowuje co najmniej dwie gry na Essen

Stefan_Feld[1]Stefan Feld ma za sobą kilka bardzo udanych tytułów, choćby Notre Dame czy In the Year of the Dragon. Na ostatnim Essen zaprezentował jednak grę, co do której były bardzo różne opinie – The Name of the Rose. Część osób uważało ją za całkiem niezłą planszówkę (na przykład ja), część za nudną, popsutą, wręcz tragiczną. Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z kolejnymi dwoma tytułami, które mają pojawić się na tegorocznym Essen.

Pierwszy z nich to kontynuacja dwuosobowej gry Roma, pod tytułem Gladiator: Revolte in Rom II. Zamieszczaliśmy swego czasu ilustracje z tej pozycji, stworzone przez samego Michaela Menzela. Podobnie jak pierwsza część, Gladiator: Revolte in Rom II będzie połączeniem gry karcianej i kostkowej. Co ciekawe będzie można w nią grać samodzielnie lub w połączeniu z częścią pierwszą. Sama gra ma dostarczać przede wszystkim dużo nowych kart, dostarczających wiele złożonych i ciekawych zagrań taktycznych.

O drugiej grze póki co niewiele wiadomo. Będzie nosić tytuł Macao, da się w nią grać od 2 do 4 graczy, a średni czas rozgrywki wyniesie 90 minut. W skali złożoności Alea gra ma otrzymać stopień 6, czyli całkiem wysoki, bo tyle otrzymały na przykład Książęta z Florencji. Macao będzie grą handlową, z elementami rozwoju, gdzie kostki odgrywają istotną rolę. To ostatnie akurat trochę schładza moje nastawienie na tę grę.

A jeżeli jeszcze wam Stefana Felda mało, to zapraszam na wywiad (po angielsku), który okazał się na łamach norweskiego serwisu Brettspillguiden. Projektant odpowiada na pytania dotyczące współpracy z Alea czy pracy nad Roma i In the Year of the Dragon.

[BGN]

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

five × 3 =