Home / Aktualności / REBEL.pl wyda Dice Town?

REBEL.pl wyda Dice Town?

dicetownNadworny paparazzi Games Fanatic jak zwykle na tropie skandalu i sensacji. Byłem w czwartek na warszawskim konwencie Avangarda. Przy przeglądaniu grubego informatora, rozdawanego przy akredytacji, wpadła mi w oko zapowiedź na ostatniej stronie. Znajduje się tutaj kolorowa reklama gry Dice Town.

Jest zajawka opisująca grę, kolorowe ilustracje planszówki, a obok wszystkiego logo REBEL.pl (skan tej strony publikuje poniżej). Nic natomiast o tym czy sama gra ma być wydana i kiedy. Jednak bardzo podobny manewr był przeprowadzany na jednym z Pionków w przypadku Ghost Stories. Wtedy, po pewnym czasie wydawnictwo przyznało się do przygotowywania polskiej edycji. Czy tak samo będzie z Dice Town? Pożyjemy, zobaczymy. Póki co przedstawiciel REBEL.pl wykręcał się od jednoznacznej odpowiedzi.

dicetown2

Reklama Dice Town na Avangardzie

Co do samej gry, to miałem okazję zagrać i kompletnie nie jest to tytuł dla mnie. Bardzo, ale to bardzo duża negatywna interakcja, spory chaos i znacząca losowość w czasie rozgrywki. Sama mechanika nienajgorsza, całkiem pomysłowa, nie mówiąc o ładnym wyglądzie całości. Sądzę, że znajdzie się jednak wiele osób, które uważane przeze mnie wady tej gry uznają za zalety.


 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Avatar

  Jak wyda DT rebel to juz ma pierwszego kupca 🙂

 2. Avatar

  Widzę, że wieści z wydawnictwa Rebel coraz ciekawsze. Ja też z pewnością kupię o ile cena nie będzie jakaś zaporowa. Polskiego Ghost Stories także wyczekuję z niecierpliwością, a już najbardziej marzy mi się, żeby kiedyś w końcu wyszedł polski Memoir 44 (zapowiadany chyba już kilka lat temu 🙂 ). Strasznie też mnie ciekawi co wyjdzie z akcji WYDAJ GRĘ Z REBELEM, może w końcu ofensywa polskich twórców, trzymam za to kciuki!

 3. Avatar

  pewnie jak to rebel wyda i cena będzie do przyjęcia ok 139 zł xD.

  @DeTaurus

  Zapomnij o Memoir 44. Nigdy nie pojawi się po PL natomiast GH którą wymieniłeś to być może…oby była instrukcja dla normalnych

 4. Avatar

  W grze są kości pokerowe, o które pyta wielu klientów, więc o sprzedaż gry bym się nie martwił.

 5. Avatar

  Może dałoby się poprawić błąd w tej reklamie?

  “Dice Town to wesoła, dynamiczna gra, tocząca się w serii rund, gdzie kluczem są rzuty kośćmi pokerowymi.”

  “Gdzie” to okolicznik miejsca. Ani “gra”, ani “runda” to nie są miejsca.

  Ten błąd szerzy się z zawrotną prędkością. Wiem, że prędzej czy później ta forma zostanie zaakceptowana jako norma językowa, ale póki co jest to błąd.

 6. Avatar
  dominusmaris

  Czas to 4 wymiar, więc ludzie z wyobraźnią czasem i ,,punkty czasowe” umiejscawiają.

  Ale nie czas i miejsce by o tym mówić…

  A skoro mowa o miejscu, gdzie jesteśmy?
  Na GF? Udowodnijcie mi że bycie na/w sieci,
  jest bardziej związane z miejscem niż czasem.

  Gdzie, czy kiedy? Oto jest pytanie!

 7. Avatar

  A wracając do samej gry też grałem w to wczoraj z red. Pańczykiem i potwierdzam: jest zbyt chaotycznie, wrednie i niektóre akcje wydają się zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż pozostałe. Wniosek: cieszę się że nie kupiłem tej gry w ciemno, choć miałem taki pomysł. Do piwa mogę jeszcze kiedyś zagrać ale nie kupię na pewno.

 8. Avatar

  zdaje się, że rebel powoli urasta do równorzędnego wydawcy przy galakcie czy lacercie. bardzo pozytywnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

two × 3 =