Home / News / Fantasy Flight Games dają do myślenia

Fantasy Flight Games dają do myślenia

FFG ogłosiło na swojej stronie nietypowy dla tego wydawcy konkurs. Aby wziąć w nim udział trzeba dokończyć partyjkę Ingeniousa Reinera Knizii. Mamy do dyspozycji siedem ostatnich klocków i niemal zapełnioną planszę. Naszym zadaniem jest zagrać te siedem klocków tak, by osiągnąć jak najlepszy wynik końcowy. Aby wyliczyć swój wynik należy dodać zdobyte punkty we wszystkich kolorach i wysłać zapis rozgrywki wraz z wynikiem na maila FFG podanego na stronie konkursu. Jeżeli nie znacie zasad Ingeniousa przeczytajcie ich skrót poniżej.

Klocki zagrywamy przez umieszczanie ich w wolnych miejscach na planszy. Następnie dla każdej połówki klocka (z osobna) znajdujemy wszystkie linie zbudowane z tego samego symbolu, które ta połówka przedłużyła w danym ruchu. Za każdą z tych linii otrzymujemy tyle punktów, ile było w niej symboli przed dołożeniem klocka. Dodatkowe ograniczenie jest takie, że nie liczymy linii zawierających obie połówki właśnie dołożonego klocka (w przypadku klocków-dubletów).

Termin nadsyłania rozwiązań upływa w czwartek o 2.00 w nocy polskiego czasu. Nagrodą w konkursie będzie wyróżnienie zwycięzcy na stronie FFG, wydawnictwa znanego z doceniania niezwykłych umysłów ;-).


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Zapomniałem dodać, że nie zostało już dużo czasu – termin nadsyłania rozwiązań upływa w czwartek o 2.00 w nocy polskiego czasu.

  2. Hmm. Jeśli dobrze liczę jest tylko 558 możliwości zakończenia partii. Chyba wezmę udział :>.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 2 =