Home / Aktualności / Pionkowa Karuzela Nowości

Pionkowa Karuzela Nowości

pionekJak zwykle przed Pionkiem nie pozostaje mi nic innego jak zasypać Was informacjami o atrakcjach imprezy. Tych, którzy zdecydowali się jechać do Gliwic umacnia to w przekonaniu, że podjęli bardzo dobrą decyzję, a tych, którzy jeszcze się wahają być może uda się przekonać, że co jak co, ale jeśli człowiek ma zamiar w ten weekend siedzieć w domu to jest matołem. Po prostu! 🙂

Jak powszechnie wiadomo, na Pionka jedzie się, by grać. Grać opętańczo, maniakalnie, by rzucać się na kolorowe pudełka i chłonąć ich zawartość. Jakie to kolorowe pudełka na Was czekają? Dzięki wsparciu wydawnictwa Galakta, które wspiera nas od wielu miesięcy, do Biblioteki Gier MDK trafiła Battlestar Galactica – gra, która zwyciężyła w plebiscycie na Najlepszą grą X Pionka. A ponieważ Galakta jest przesympatycznym wydawnictwem, wraz z Battlestarem, podarowało nam i inny zw swoich hitów, Talisman. Z kolei dzięki naszym przyjaciołom z wydawnictwa Hobbity na Pionku będziecie mogli zagrać w Dixit, najgłośniejszą grę ostatnich tygodni, która podbiła serca ekipy Games Fanatic. Przyjedźcie na Pionka i zagrajcie w Dixit, by wyrobić sobie własną opinię! Dzięki Rebel.pl z Gdańska na Pionku będzie można też zagrać w Modern Art, jedną z wiosennych premier w naszym planszowym światku. A dzięki Egmontowi zagracie w Totem, inną nowość wydaną w Polsce w ostatnich dniach! Lista długa, ale to oczywiście jeszcze nie wszystko – dzięki Wydawnictwu Bard na Pionku będą dostępne zarówno obie gry z serii Warcraft, jak i Roll Through the Ages, Age of Steam oraz Ingenious! Imponujący pakiet nowości, czyż nie? Regały w naszej Bibliotece Gier uginają się, a wydawcy wciąż mają dla nas i dla Was coś miłego. Dzięki Logorajdowi mamy dla Was Pentago. Dzięki Phalanx Games Polska na Pionku (i na każdym kolejnym!) będziecie grać w Steam. No i last but nt least,  wydawnictwo Portal! Dzięki tym świetnym ludziom na Pionku postrzelacie się w Kosmicznej Eskadrze. Sam sobie więc uściskam dłoń w podziękowaniu, majtam ręką z wdzięcznością i cóż – niech żyją nasi hojni przyjaciele. Przygotowali dla Was fuuuurę prezentów. Przybywajcie.


 

Facebook Comments

16 komentarzy

 1. Avatar

  1. Czy przyjedzie Vlaada Chvatil?
  2. Chętnie zagram we wszystkie nowości.
  3. Chętnie zagram z jak największą liczbą nieznanych mi osób.

 2. Avatar

  ad1. jest to pierwszy od baaaaardzo dawna Pionek bez CGE. Mają w tym terminie inne zobowiązania.

  ad2. good.

  ad3. good.

 3. Avatar

  Ach, cóż to za egzaltacja, feria emocji równa ekspiacji. Roztaczające się fantasmagoryczne wizje… W radosnych spazmach i konwulsjach, błędnie rozglądające się, narosłe bielmem szaleństwa oczy…

 4. Avatar

  Informacja że jestem matołem działa niezwykle zachęcająco i buduje głęboką więź z imprezą i organizatorem;))

 5. Avatar
  dominusmaris

  Kurde. Obiecałem sobie, że nic nie napiszę przez tydzień (taka forma samokontroli), ale jak tak dalej pójdzie Trzewik ,,zbierze” wszystkie jajka.

  Pamiętacie te ,,ruskie gierki” w których się zbierało jajka? Były dwie wersje. Ta poprawna politycznie,gdzie jajka zbierał Wilk (ten od Zająca) i kapitalistyczna (pewnie na eksport) z Myszką Miki.

  P.S Widać Gliwice są enklawą specyficznego poczucia humoru. Zrobię z tego nową wersję
  ,,Przez Pustynię”:p

  Czuję, że Portal to wyda 😉

 6. Avatar

  Filippos, zwracam uwagę, że jestem Mistrzem Słowa, więc zwróć uwagę na finezję – zamierzoną! – w konstrukcji tego zdania. Otóż napisałem: “(…) jeśli człowiek ma zamiar w ten weekend siedzieć w domu to jest matołem.”

  W ten jakże subtelny sposób zaznaczyłem, iż mam na myśli osoby, które celowo i z zamierzeniem, miast pojechać na Pionka, będą kisić się w swym M4.

  Nie ma tu mowy o osobach, które nie mogą na Pionka dotrzeć, choć chciałyby i które w domu zostaną z przyczyn niezależnych.

  Ha! 🙂

 7. Avatar

  Dominusmaris, bo te z Myszką Miki były najczęściej oryginalnym produktem czyli Nintendo Game & Watch, a te z Wilkiem i Zającem były już radziecką podróbą japońskiego produktu.

 8. Avatar
  dominusmaris

  Przez te 20-cia lat wierzyłem komunistom a oni nawet jajka mieli podrobione.

 9. Avatar

  Kilka pytan:
  1. W jakich godzinach bedzie sie odbywal
  2. O ktorej trzeba byc zeby dopchac sie do stolu 🙂

 10. Avatar

  w jakich godzinach kto się będzie odbywał i do którego stołu? 🙂

 11. Avatar

  Plem: w sobotę 10-20, w niedzielę 10-18 Stołów, graczy i planszówek będzie tak dużo, że każda godzina jest dobra 🙂

 12. Avatar

  Ad. 1 Zarówno w sobotę jak i w niedzielę od 10 rano aż nas nie wyrzucą
  Ad. 2 Miejsce przy stole zawsze się znajdzie, zwłaszcza tym do grania. Gliwice są niezwykle gościnne. Prawda Veridiana?

 13. Avatar

  No i Marcin był szybszy 😛

 14. Avatar

  Prawda Prawda! (dobrze godocie!) 🙂
  uwielbiam to – przychodzę sama, wchodzę na salę i nawet rozejrzeć się nie ma za bardzo czasu, bo zaraz nagabują do grania. co za ludzie!… ;P
  p.s. a dlaczego, bogas, mnie pytasz?

 15. Avatar

  Trzewiku ja znam Twą Kwiecistość i skumałem ów retoryczny zabieg i jego finezję, ale osoba postronna (też tu takie bywają) podejrzewam może nie skumać i najzwyczajniej strzelić focha;)

 16. Avatar
  Witold Janik

  @ Trzewik 16:47, czerwiec 9, 2009
  Uffff, jak dobrze, że dałeś wykładnię swego zdania, bo już myślałem, że jestem matołem, bo muszę siedzieć zamiast Draka w pracy, bo on zawsze musi być na Pionku 🙂
  Ale przyjdzie kiedyś Kryska na Matyska i to JA pojadę na Pionek, buahahahaha!!! ]:-> 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

18 + seventeen =