Home / News / Munchkin 2 od Q-Workshop

Munchkin 2 od Q-Workshop

Wczoraj otrzymaliśmy informacje z Q-Workshop dotyczące drugiej edycji karcianki Munchkin 2. Gra jest już całkowicie gotowa do druku i jest wielce prawdopodobne, że w przeciągu kolejnych kilku tygodni uda się ją wprowadzić do sprzedaży.

Firma planuje oficjalną premierę na Polcon w Łodzi, jednak gra będzie dostępna w przedsprzedaży już od lipca. Wszyscy gracze, którzy odwiedzą stronę internetową Q-Workshop i skorzystają z tej oferty, dostaną grę w swoje ręce na miesiąc przed oficjalną premierą. Oczywiście firma szykuje także specjalną niespodziankę na tą okazję.

Tradycyjnie, jak w poprzednich dwóch polskich częściach, w Munchkinie 2 znajdzie się kilka unikalnych, typowo polskich kart (Smok Wawelski, Polcon, Kuroniówka czy Milicja Obywatelska). Tłumaczenie pozostałych kart także zostało przyprawione dużą dozą polskiego poczucia humoru, znanego z dwóch poprzednich części.

Co do ceny, według informacji uzyskanych od wydawnictwa, będzie ona na pewno niższa, niż edycji angielskiej Munchkina 2.

Na dniach, na stronie munchkin.pl powinny znaleźć się opublikowane przykłady kilku kart z nadchodzącego dodatku oraz oficjalne zaproszenie do korzystania z oferty przedsprzedaży.

Co do dalszych planów wydawniczych, to już najprawdopodobniej na Święta pojawi się podstawka kolejnej gry z serii Munchkin, na razie fani zalewają wydawnictwo prośbami na równi o Munchkina Cthulhu oraz Munchkina Booty, czyli pirackiego (plan uwzględniał edycje Cthulhu, ale pirackich głosów jest coraz więcej, więc być może, doczekamy się polskiego wydania).

Jak na razie, na rynku pojawiły się oficjalne kości do Munchkina Cthulhu. W zestawie znajdują się dwie duże k6 z mackami i logiem “Cowthulhowej krowy”, sakiewka oraz duża, czarna k10 z Cthulhu we własnej osobie.
Zestaw oczywiście daje specjalne moce w grze, więc warto na niego zwrócić uwagę.


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 5 =