Home / News / Railways of the World z lekkimi zmianami

Railways of the World z lekkimi zmianami

Pisałem już o dodatku do Railways of the World i trochę o samej idei tego systemu w jednym z moich poprzednich wpisów. Teraz jak podaje BoardGameNews, sam system przejdzie kilka zmian przed wydaniem.

FRED miało zamiar wydać Railways of the World w postaci podstawki ze wszystkimi elementami wymaganymi do gry (elementy takie same jakie można znaleźć w Railroad Tycoon). Ten zestaw miał służyć jako baza, do różnego rodzaju rozszerzeń, jak np. opisywany przeze mnie Railways of England & Wales. W pudełku miała znaleźć się też papierowa mapa Meksyku, tak aby można było pograć po zakupie samej podstawki. Mapa Stanów Zjednoczonych znana z Railroad Tycoon, z drobnymi zmianami, miała ukazać się jako Railways of the Eastern US. Jak poinformował Keith Blume, pod wpływem graczy, plany te zostaną lekko zmienione. W pudełku z Railways of the World dostaniemy zarówno mapę USA, jak i Meksyku (która bęzie podklejona). Dostaniemy też inne kolory plastikowych pociągów niż te z Railroada – jak ktoś będzie miał RRT i kupi RotW będzie mógł zagrać w 12 osób 😉

Zmiany niewielkie, ale pewnie wiele osób ucieszy się z nich ucieszy – nie będzie potrzeby kupowania dwóch pudełek. Dodatkowo mapa Meksyku ma być też dostępna oddzielnie, dla takich geeków jak ja, którzy mają już RRT, a chcieliby kolejną mapę. Ehh – mapę USA pewnie też bym kupił, bo podobno ma być wielkości tej z Rails of Europe (dokonano tego za pomocą wyrzucenia toru punktacji  na oddzielną planszę)

RotW ma być dostępny w sierpniu lub wrześniu – mam nadzieję, że FRED terminu dotrzyma.

[Źródło:BGN]

 

Facebook Comments

8 komentarzy

 1. Mapa USA też będzie podklejona, czy tylko mapa Meksyku?

 2. obie będą “twarde”

 3. a ja zapytam znów: kupować rails of europe czy czekać na anglię? Zależy mi na tym żeby dobrze grało się w mniejszą ilość graczy. Wychwycił ktoś informacje jak na sprawa wyglądać?

 4. na bgg jest trochę roboczych zdjęć z testowania “anglii”, wygląda to dość komicznie, niewielka mapa zatłoczona gigantycznymi “markerami” z rrt

 5. na tych zdjęciach widać że tory nie mieszczą się na hexach na mapie – jest ona za mała

  van_hoover: nie spodoba Ci się moja odpowiedź – kup obie. Teraz kup Europę.

  A jak będzie się grało w Anglię tego nikt Ci chyba nie powie

 6. Ciekawe zjawisko z tymi grami kolejowymi. Jak z pokemonami – musisz mieć je wszystkie :-p

 7. Dla mnie must have!

 8. yosz: no niespecjalnie zadowalająca odpowiedź;)
  trzeba będzie strategicznie to rozegrać. Jak anglia się nie spodoba to wymienię na europę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

15 − 3 =