Home / News / Nominacje do portugalskiej gry roku

Nominacje do portugalskiej gry roku

Zostały ogłoszone kandydatury do Jogo do Ano 2008, czyli portugalskiej Gry Roku 2008. W poprzednich edycjach wygrywał Imperial Mac Gerdtsa (2006) i Brass Martina Wallace’a (2007). Niestety nie znalazłem kiedy dokładnie zostanie ogłoszony zwycięzca, pojawiła się tylko informacja, że „wkrótce”. Nominacje przedstawiają się następująco:

  • Agricola
  • Giants
  • The Princes of Machu Picchu
  • Le Havre
  • Nefertiti

Zabawnie, że konkurują ze sobą dwie gry Uwe Rosenberga i Lookout Games wydane rok, po roku, czyli Agricola i Le Havre. Cieszę się, że doceniony zostały też Giants i Nefertiti. Do The Princes of Machu Picchu czuję najmniejszą estymę. To co? Agricola łyka kolejny tytuł? Czy La Resistance! stanie na wysokości zadania? 🙂

[Spiel Portugal]


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Portugalczycy zawsze mieli dobry gust (lubią Wallace’a ;-). Mam nadzieję, że i tym razem postawią na tytuły nieco mniej popularne. Cieszyłbym się, jakby wygrało Nefertiti albo Machu Picchu.

  2. Zastanawiam się jak długo jeszcze Agricola będzie nominowana/zdobywała nagrody etc.?

    Chyba wszędzie gdzie ukazuje się w rodzimym języku ma automatyczną nominację, więc ma szansę to jeszcze trochę potrwać.

  3. patrząc na to, co wygrało rok i dwa lata temu, podejrzewam, że akurat do tej nagrody Agricola nie jest faworytem – jak dla mnie super – chyba zacznę wypatrywać tego znaczka przy grach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

8 − 3 =