Home / News / Zbliża się kolejna epidemia Dominion madness

Zbliża się kolejna epidemia Dominion madness

Mam nadzieję, że wszyscy fani Dominiona zacierają już ręce, bo wielkimi krokami zbliża się dodatek z prawdziwego zdarzenia, pod tytułem Intrigue. Oj, strasznie chciałbym, żeby trafił do mnie do środy, wtedy miałbym jeszcze wspanialszy długi weekend na działce. Oficjalny termin premiery to właśnie środa, 10 czerwca, i polskie sklepy już się prześcigają z ofertami sprzedaży. Aby umilić czas oczekiwania, wydawca francuskiej edycji Filosofia Games, ujawnił kolejne 3 karty.

Uprzedzam, że nie znam nomenklatury jaka występuje w polskiej wersji (oprócz głośnej swego czasu nazwy Śmietnisko 🙂 ).

Sabotażysta (koszt 5, Atak)

Dominion - Intrigue

Dominion - Intrigue

Wszyscy gracze odkrywają karty aż pojawi się karta kosztująca 3 lub więcej. Każdy z nich odrzuca ostatnio pociągnięta kartę na Śmietnisko i może wziąć sobie kartę o 2 tańszą niż wyrzucona. Pozostałe karty trafiają na stos kart odrzuconych.

Sekretna komnata (koszt 2, Reakcja)

Dominion - Intrigue

Dominion - Intrigue

Działanie główne: Odrzuć tyle kart ile chcesz. Za każdą odrzuconą kartę otrzymujesz +1 monetę.
Reakcja: Kiedy przeciwnik zagra kartę Ataku, możesz pokazać tę kartę. Jeżeli to zrobisz, możesz pobrać 2 karty, a następnie umieść 2 karty z ręki na wierzchu swojej talii.

Studnia życzeń (koszt 3, Akcja)

Dominion - Intrigue

Dominion - Intrigue

+1 Karta, +1 Akcja

Podaj nazwę jakieś karty i odkryj pierwszą kartę ze swojej talii. Jeżeli trafiłeś, umieść kartę w swojej ręce.

Muszę przyznać, że pomysły nie rzucają na kolana, ale oczywiście wszystko trzeba będzie sprawdzić w praniu. Jakbyście nie pamiętali, to przypominam, że pisaliśmy swego czasu o jeszcze trzech innych kartach z dodatku Intrigue.

[Tric Trac]

 

Facebook Comments

12 komentarzy

 1. Ciekawe, jak się będzie sprzedawała Intryga. Efektu świeżości już przecież nie ma, a z dodatkami tak jest, że czasem człowiek woli kupić osobną grę niż dodatek. Chyba, że się szaleje za danym tytułem. Zobaczymy.

 2. W ogóle nie czuje tych nowych kart(przedstawionych tutaj). Intryge kupie jak stanieje 🙂

 3. Hahaha.. te efekty to jak żywcem wyjęte z CCG. Ewidentnie widać, że Dominion będzie z każdym dodatkiem w coraz większym stopniu CCG. Oczywiście nie będzie losowego kupowania boosterów i budowy talii przed grą, ALE WYSTARCZY sobie przemyśleć budowę przed grą i w grze ją tylko zrealizować. Niby tak można było robić i bez dodatków, ale z dodatkami będzie więcej roboty przed samym graniem (jakie kombosy tworzyć w sytuacjach gdy wyskoczą różne kombinacje kart i w jakim kierunku wyspecjalizować swój deck – dokładnie jak w CCG) a sama gra to tylko realizacja założonej ścieżki (dokładnie jak w CCG).

 4. Z tym dokładnie jak CCG to leka przesada. Przecież i tak zazwyczaj się gra z losowym zestawem akcji i nie składa deku przed samą grą tylko w trakcie…
  Mnie jakoś ani ziębi ani grzeje ten dodatek. Rewolucji w samej grze już raczej nie zrobi, bo drastycznie to się nie będzie już róznić od tego co jest w podstawce.

 5. Troche mnie zastanawia sens pokazanych tutaj kart.

  Sabotażysta mam nadzieje tyczy się tylko przecziwników bo w innym przypadku nie widze jego sensu.

  Sekretna komnata wydaje się być fajną kartą bo czasami w przewijajkach czegoś takiego mi brakowało

  Studnia życzeń, tragedia. W ogóle nie podoba mi się pomysł na tą kartę.Jakaś taka mało dominionowa 🙂 Może ze szpiegiem coś wskóra,ale pewno zawsze będzie lepiej kupić coś innego.

 6. Komnata to jakaś kpina – straszliwie przepakowana. Już kaplica jest za mocna, a co dopiero to. Już widzę ją w akcji, jeszcze po tym jak ktoś zaatakuje, masakra. Studnia życzeń za to bardzo słaba. Może ewentualnie fajne combosy robić z komnatą.

 7. Ech.Zastanowiłem się i doszedłem do wniosku że bardzo fajne karty.Jednak dominion to dominion 🙂

 8. Moze zmień Pancho na fragment w tłumaczeniu karty “Za każdą odrzuconą kartę otrzymujesz +1 do zakupów.”

  na

  Za każdą odrzuconą kartę otrzymujesz +1 monetę” bo początkowo myślałem ze dostaje się +1 zakup za każdą wywalona kartę 🙂

 9. Studnia życzeń bardzo bardzo przypomina mi Gambling World z RftG.

 10. Tylko nie trzeba współgraczom tłumaczyć o co w tej tabelce na karcie chodzi 😉

 11. Jakoś w ogóle mi się nie podobają te karty

  Sabotażysta to masakrator. Nie podoba mi się, że można niszczyć prowincje. Ta gra jest może głupia i losowa, ale ta karta jest gorsza niż kradnący złoto złodziej.

  Sekretna komnata jest fajna, power zamieniania śmiecia na miedziaki jest fajny, ale nie przesadzałbym z jego siłą. Coś daje dopiero z silnikiem wciągającym dużo kart na rękę i dodatkowymi zakupami.

  Studnia życzeń jest bez sensu, w RftG Gambling word miał ten power jako darmowy bonus, a do tego standardową konsumpcję za 1VP. Ta karta nic sensownego nie robi i zaśmieca talię… szpieg nie pomoże, bo pierw ciągniesz kartę, coś daje tylko jeśli wcześniej użyłeś komnaty. Może pojawia się karty pozwalające przeglądać kawałek decku wtedy komnata miałaby sens, przy obecnym zestawie zaśmieca talię.

 12. Geko Intryga w zasadzie nie jest dodatkiem, a raczej nie tylko dodatkiem, bo możesz grać w samą Intrygę (będą tam karty pieniędzy i pezetów).

  Ja czekam na intrygę baaaardzo, bo uwielbiam dominiona a podstawowy zestaw już naprawdę żadną kombinacją mnie nie zaskakuje.

  Co do tych trzech kart to nie powalają na kolana może, ale imho nie mam sensu oceniania kart nie znając pozostałych i nie wiedząc jak będą się kombowały ze sobą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 2 =