Home / Aktualności / Google i planszówki

Google i planszówki

googlefitsGoogle uruchomiło nowy system prezentowania wyników wyszukiwania pod nazwą Google Squared. Mechanizm został stworzony z myślą o znajdowaniu informacji na temat grupy elementów, tak więc wyniki podawane są w tabelce. Sprawdziłem, co wyświetla się przy zapytaniu „board game”. Na pierwszej stronie pokazywane są: szachy, Monopoly, Backgammon, warcaby, Trivial Pursuit, Scrabble i domino. Czyli sama klasyka. Ale już na drugiej stronie można znaleźć planszówki bardziej współczesne: Osadników z Catanu i Puerto Rico.

Nie opuszczając tematu Google warto jeszcze jedną ciekawostkę dodać, taką dla wszystkich fanów FITS. Dzisiaj jest “dzień tetrisa” z okazji 25-lecia tej gry. Zobaczcie jak to uczcił serwis Google (ewentualnie otwórzcie obrazek po lewej).


 

Facebook Comments

5 komentarzy

 1. Avatar

  To w takim razie wyszukiwarka ma szczyptę niedeterminizmu, bo u mnie na pierwszą stronę trafiły Ticket to Ride i Carcassonne.

 2. Avatar

  Mi na pierwszej stronie pojawiły się TtR i Carcassonne. Na drugiej Puerto Rico, Acquire, Mississippi Queen i Formula D.

 3. MichałStajszczak

  Faktycznie – kolejność się zmieniła. Z pierwszego ekranu wyleciały warcaby, domino i Monopoly, a weszły obok Carcasonne i TtR równiez okręty. Serwis jest świeży, więc takie radykalne zmiany nie powinny dziwić. Gra Acquire była wczoraj na drugim ekranie, ale jako że jest to wynalazek sprzed blisko 50 lat, nie uznałem jej za współczesną.

 4. Avatar
  XsQKP8rpVEbBrlCp

  Mi na pierwszej stronie pojawiła sie cywilizacja Sid meyera , komputerowa!

  Jak widac rozrzut ogromny. badziewiasty serwis

 5. MichałStajszczak

  O badziewiastości świadczy przede wszystkim mała wiarygodność danych w rubrykach wydawca i autor. Jako wydawcy najczęściej podawani są producenci wersji komputerowych tych planszówek, a jedyną grą, która ma właściwego autora są Osadnicy. Przy Carcassonne, Puerto Rico czy Acquire widnieje informacja “no value found”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

seventeen − 13 =