Home / Aktualności / Konkurs na skojarzenia rozstrzygnięty

Konkurs na skojarzenia rozstrzygnięty

dixitWydawnictwo Hobbity rozstrzygnęło konkurs na najciekawsze skojarzenie z kartą z gry Dixit. Wyniki możecie obejrzeć na stronie wydawnictwa. Zwyciężyły trzy propozycje, jednak tylko jedna z nich rzeczywiście wydaje się skojarzeniem wziętym z rozgrywki.

Pozostałe dwie zbyt jednoznacznie wskazują tę akurat kartę, choć nie można odmówić im uroku. Z kolei skojarzenie z płonącą i krwawiącą jednocześnie świecą, która jednocześnie przepala tajemniczy unoszący się nad nią sznur zupełnie ignoruje te niuanse widoczne na karcie.

Jednym słowem nie ma skojarzenia idealnego – albo jest piękne i jednoznaczne, albo tajemnicze i niepełne. Widać taka już natura tej gry. Gratuluję zwycięzcom, a wam odradzam zapoznawanie się z większą liczbą cudzych skojarzeń. To może przeszkadzać w grze – lepiej zdać się na spontan niż powtarzać pomysły innych graczy, nawet jeśli są doskonałe.


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Avatar

    Ja podczas poniedziałkowej partyjki chłopca wykuwającego chmurkowego gołąbka opatrzyłem skojarzeniem: “Za rodinu, za Stalinu” dodając jeszcze w odpowiedzi na zszokowane spojrzenia przeciwników: “Agoń! J.. t…. ..ć! Wpieriod!” Niestety rywale (m.in.Trzewik i Salou) byli za młodzi. 😉

  2. Avatar

    To tak jest jak się z dziećmi gra 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 + 2 =