Home / Aktualności / 10 powodów, by…

10 powodów, by…

pionekJuż za chwilkę, już za momencik w Gliwicach odbędzie się kolejna, już XI edycja Pionka, najstarszej imprezy  w Polsce poświęconej w całości grom planszowym. Wydaje mi się, że znakomita większość czytelników Games Fanatic wie czym jest Pionek, słyszała o imprezie, słyszała o niej pewnie wiele dobrych słów i zachęcać generalnie jej nie trzeba do przyjazdu do Gliwic. Niemniej, pewnie są i osoby, które się wahają, które nie są pewne, czy warto ruszyć do Gliwic na Pionka. Przeznaczam ten wpis specjalnie dla was!

1. Setka gier

Każdy miłośnik gier uwielbia gry. I każdy z nas, miłośników cierpi na takie coś, co nazywa się brakiem. Nie sposób mieć wszystkich gier. Nie sposób wszystkich gier kupić, mieć! Można jednak przyjechać na Pionka i zagrać w multum tytułów, poznać je i na tej podstawie zadecydować o przyszłych zakupach. Wyszła Battlestar Galactica, chciałbyś spróbować nim wydasz pieniążki? Przyjedź na Pionka! Ukazał sie Dixit, wszyscy chwalą, ale chciałbyś sam zagrać, nim wydasz 120 zeta? Przyjedź na Pionka! Pojawiła się Kosmiczna Eskadra? Zawsze chciałeś spróbować Shoguna? Marzy ci sie rozgrywka w Twilight Imperium III? PRZYJEDŹ NA PIONKA!

2. Setki fanów

Uwielbiasz Osadników z Catanu, ale twoi znajomi mają już serdecznie dość tej gry? Przyjedź na Pionka, Nataniel przyjechał i zagrał! Pokonujesz wszystkich znajomych w Brawl i nie masz godnego przeciwnika? Przyjedź na Pionka! Nataniel przyjechał i dostał ode mnie łomot, aż się patrzy. Chcesz zagrać w Cytadelę w osiem osób? Przyjedź na Pionka! I tak dalej i tak dalej. Ostatnio było ponad 400 fanów gier. Na pewno znajdziesz chętnych do zabawy na warunkach o jakich marzysz od dawna.

3. Zbieraj autografy

Autorzy gier nie cieszą się może taką popularnością jak gwiazdy Hollywood, ale cóż, zawsze lepiej mieć Neuroshimę HEX z autografem, niż bez autografu, czyż nie?! Na każdym Pionku gości wielu polskich autorów gier, więc można zdobyć i autograf Folko (Hoop!), i Michała Oracza (Neuroshima HEX), a nawet i mój (Zooooombiaaaaki). Pojawiali się na Pionkach także autorzy z Kuźni Gier, był też Vlaada Chvatil z CGE. Można powiedzieć, że jak ktoś chce, to ciekawy wpis na pudle z grą zdobędzie!

4. Poznaj sławy!

Na Pionku można także spotkać wszystkie te znane z internetu osoby. Choć na tej edycji ekipa Games Fanatic będzie niestety mocno okrojona, to wciąż na Pionku można podyskutować, pograć z Folkiem, Mst, Ujkiem, WC i całą masą przesympatycznych osób, które tworzą scenę gier, piszą recenzje, felietony, aktywnie działają na forum gry-planszowe.pl

5. Dopadnij wydawców!

Oh, to dopiero możliwość! Złapać za rękę trzewika, przykuć się kajdankami i żądać odpowiedzi na to kiedy ukaże się Stronghold, kiedy ukażą się Zombiaki 2, jakie są plany na 2010 i tym podobne. Można i przykuć się do Jarka Basałygi z Egmontu i rozpocząć strajk głodowy. Albo zdradzi plany Egmontu na najbliższe dwa lata, albo zjemy pizzę na jego oczach i się nie podzielimy. Mało który wydawca jest odporny na taką formę strajku głodowego. Na Pionka przybywa większość wydawców z Polski, zależnie od edycji (czasem wypadają jakieś sprawy i wydawca się nie pojawi), przybywają i przedstawiciele Granny, G3, Galakty, Logorajdu, Egmontu, Kuźni Gier, Hobbitów…

6. Poznaj nowości!

Wydawcy przywożą nowości. Uwielbiają to robić. Pamiętam to jakgdyby było to wczoraj, gdy Granna pojawiła się na którymś z Pionków z kartonami pełnymi układanek Smart Games. Pamiętam Hobbity i ich mega nowość Dixit. I tak dalej i tak dalej. Na tą edycję z największych ciekawostek wydaje się być wizyta Phalanx Games Polska i prezentacje ich nowości. Steam ma szansę oczarować Pionka. To tu, w Gliwicach będziecie mieli po raz pierwszy okazję poznać polskiego Steam!

7. Poznaj zapowiedzi!

Oh, sekretna sztuka testowania gier. Pamiętacie niemieckie pudełko żółwików, które krążyło po jednym z Pionków? To Egmont badał zainteresowanie grą i puszczał pierwsze wici, że COŚ jest na rzeczy. Tak, i takie rzeczy zdarzają się na Pionku. Portal pokazujący Witchcrafta na długo przed premierą. CGE pokazujące Space Alert na rok przed wydaniem gry… Pionek to miejsce, gdzie można poznać gry, które na półki trafią za wiele miesięcy…

8. Potestuj prototypy

Pionek słynie z warsztatów dla autorów gier. Słynie z konkursu na Grę na 5kę, słynie z tego, że raz za razem, na każdej edycji pojawiają się prototypy gier. Folko zawsze przywozi coś nowego. Z edycji na edycję prototypów jest więcej, a ostatnio, na X edycji było ich tak dużo, że mieliśmy klęskę urodzaju i uczestnicy warsztatów nie zdołali poznać wszystkich przywiezionych gier! Jeśli pasjonujesz się sztuką tworzenia gier, cóż, przyjedź na Pionka!

9. Wygraj nagrody

Na każdym Pionku organizowane są konkursy i turnieje. Można w nich zgarnąć nieprzebrane ilości nagród. Wszyscy – prawie – polscy wydawcy gier wspierają imprezę, podobnie jak wiele sklepów z grami i fundują swoje gry na nagrody dla uczestników. Od skromnych karcianek, po potężne pudła (Starcraft!). Jeśli masz zacięcie do rywalizacji, przyjeżdżaj, wygrywaj, wróć do domu z pudełem pod pachą. Nie ma chyba przyjemniejszego powrotu, czyż nie?

10. Przyłącz się do rodziny

Pionek to fascynujące społeczne zjawisko, miejsce, gdzie pomiędzy stolikami pełnymi gier biegają uśmiechnięci ludzie, którzy są dla siebie serdeczni i mili, którzy zaprzyjaźniają się w mgnieniu oka i którzy zostają z imprezą na zawsze, przybywając na każdą kolejną edycję. Pionek to rodzina miłośników gier planszowych. Potężna, wspaniała, czekająca na każdą nową osobę, która zechce się przyłączyć. Przybądź na Pionka. Czekamy na ciebie. To będzie wspaniały weekend.

Zapraszam najserdeczniej na Pionka. Przeczytajcie relacje z imprezy, zobaczcie zdjęcia – zrozumiecie, że to wspaniały weekend. Grzech siedzieć wtedy w domu. Więcej na stronie Pionka.


 

Facebook Comments

11 komentarzy

 1. Avatar

  Zachęcam bywalców Pionka do powiększenia listy o kolejne powody, dla których warto wybrać się do Gliwic 🙂

 2. Avatar
  dominusmaris

  11. Ja.

  Za 10,- można będzie rzucić we mnie jajkiem.
  Jajka sam przyniosę.

  (Myślicie że 100 szt. wystarczy?)

  Może to nie będą jaja jak berety, ale na pewno będziecie mieli dużo frajdy.

 3. Avatar

  dominusmaris – cenie za przedsiebiorczosc 😉

 4. Avatar

  Strusie te jaja? 🙂

 5. Avatar

  kurcze, mam nadzieje ze oferta z jajkiem bedzie aktualna rowniez na jesieni

 6. Avatar

  Bazik, jakby co to przelej mi 10 i rzucę za Ciebie 😀

  A poważnie, Pionek to impreza na której TRZEBA być… ale najlepiej nie raz, tylko na każdym, bo każdy jest niepowtarzalny.

  Bardzo, BARDZO zachęcam!!

 7. Avatar
  dominusmaris

  Dzięki Zielu.

  Obawiam się trochę ,,pirackich” jajek a najbardziej…
  samoróbek!

 8. Avatar

  Jeszcze jedna sprawa. Na 90% na najbliższym Pionku będzie można wypróbować hokej stołowy, ale niestety tylko w sobotę…

 9. Avatar

  Trzewik — chyba zapomniales jakie bęcki dostaliście w Brawla 2 vs 2 na ostatnim Pionku. Wiem, na starosc pamiec troche zawodzi 😉

  PS: Jedzcie na Pionek, dowalcie temu przemadrzalemu Trzewikowi w Brawla, bo ja niestety nie moge byc na tej edycji 🙁

 10. Avatar

  Trzewik, ciężki masz dowcip. Teksty “Poznaj sławy”, “nawet i mój autograf” wręcz niesmaczne . Od samego pisania, że jest się tfurcą splendoru raczej nie przybędzie – więcej skromności Panowie.

 11. Avatar

  @maciunia – naprawdę nie wyczuwasz ironii i tony humoru w tamtym poście? Dystans do życia to dobra rzecz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 + 17 =