Home / News / Planszówkowa zabawa w znajdź różnice

Planszówkowa zabawa w znajdź różnice

Ostatnio pisaliśmy o firmie Ludically gównie w kontekście nadchodzącej premiery Dungeon Twister: Prison. Nie jest to jednak wszystko co przygotowuje to wydawnictwo. Kolejną pozycją, która ma wyjść pod ich logiem, jest gra What’s Missing?. Mechanika rozgrywki bazuje na znanej każdemu zabawie w szukanie różnic na pozornie identycznych rysunkach. 

W środku pudełka znajdziemy 27 dwustronnych kart przedstawiających scenę na plaży lub w górach. Rozgrywka polega na tym, że jedną z kart kładzie się na środku stołu, a reszta rozdysponowana zostaje wśród poszczególnych graczy. Każdy z graczy równocześnie bierze kartę z czubka swojego stosu i szuka różnic z obrazkiem umieszczonym w centrum stołu. Kiedy ktoś znajdzie dwie różnice wygrywa tę rundę i kładzie swoją kartę na środku stołu, wskazując jednocześnie nowy obrazek do porównań. Jeżeli się pomyli kładzie kartę pod spód swojego stosu i ciągnie nową. Pierwszy gracz, który pozbędzie się swojej talii, wygrywa.

W grze dostępna będzie również wersja zaawansowana, w które gracze tworzą siatkę kart 5 na 5, i po wskazaniu różnic dodają nowe karty do układu.

What’s Missing? Przeznaczone będzie od 2 do 6 graczy, a czas rozgrywki powinien trwać ultrakrótko, od 3 do 20 minut. Wydanie gry planowane jest na czerwiec w Europie, a w lipcu na świecie.

Sama gra brzmi zabawnie, ale bardzo, ale to bardzo boję się, czy po kilku partiach nie będzie strasznie powtarzalna i łatwa. Nie mówiąc o tym, że w takich grach zawsze część osób lepiej się odnajduje od innych, i gracz po wielu rozgrywkach powinien zjadać na śniadanie debiutanta. No, ale czas pokaże jak to będzie wyglądać w praniu. Przykładowa para rysunków (poniżej) pokazuje, że w mrowiu szczegółów różnice są zauważalne dopiero po dłuższej chwili obserwacji. Znaleźliście je? 🙂

Znajdź dwie różnice

Znajdź dwie różnice

[BGN]

 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. Nie chcę psuć innym “zabawy” ale brakuje:
  -latarni
  -jednoczęściowy strój zamienia się w bikini

 2. Madry jestes.

 3. A co to znaczy wydepilować bikini?

 4. Gdzie tu masz “wydepilować bikini’?

 5. Nie ma, o zycie pyta 😉

 6. Jak na moje wprawne oko, to jest jeszcze trzecia róznica… ilość ziarenek piasku się nie zgadza.

 7. Temat szukania podobieństw i różnic był już eksploatowany w grach dla dzieci, patrz: Differix. W “What’s Missing?” gracz po kilkunastu rozgrywkach będzie znał wszystkie karty i na tym skończy się zabawa.

  @pancho – Przeczytaj jeszcze raz to zdanie: “Rozgrywka polega na tym, że jedną z kart kładzie się na środku stołu, a reszta rozdysponowana zostaje wśród pozostałych graczy.” What’s missing? 🙂

 8. charlie brown

  na jednym zdjęciu nie ma napisu BoardGame News i kostki 🙂
  A tak przy okazji, to na piasku obok książki to olejek do opalania? Bo jakoś dziwnie wygląda.

 9. trochę za łatwe…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 + piętnaście =