Home / News / Podcastowy zawrót głowy

Podcastowy zawrót głowy

Podcastów planszówkowych słucham w drodze do pracy, w samochodzie. W tym tygodniu pojawiły się dwie ciekawe pozycje, które chciałbym wam polecić.

Pierwsza to The Spiel – odcinek 79 poświęcony grom dla dzieci. W sekcji Backshelf spotlight, w której Steven i Dave, omawiają starsze i mniej znane gry, znalazł się nasz polski Super Farmer. Gospodarzom programu, gra się bardzo spodobała, zarysowali też całą historię powstania gry. Co ciekawe – grę dostali z wymiany z uiekiem 🙂 Odcinek trochę długi (zresztą jak zwykle), ale warto posłuchać choćby dla samego momentu, kiedy próbują wymówić oryginalny tytuł Super Farmera, czyli “Hodowla zwierząt”

Druga pozycja to Garret’s Games and Geekiness – odcinek 166. Pierwsza część wywiadu z Reinerem Knizią, na konwencie KublaCon. W wywiadzie wzięli też udział Aldie i Derk z BoardGameGeek. Rozmowa z dobrym doktorem, toczyła się głównie na temat Spiel Des Jahres, Keltisa, sytuacji ekonomicznej na świecie (robi to się powoli nudne) i przyszłości gier planszowych. Ciekawa dyskusja – może nie ma zbyt wielu wstrząsających nowin, ale jest zdecydowanie zabawnie (głównie dzięki Derkowi, który ciągle się podśmiewa z Dr Knizii). Sam dowiedziałem się, że Keltis od początku planowany był jako Lost Cities: The boardgame, ale Kosmos postanowiło zmienić tematykę (być może czytałem o tym wcześniej, ale nie pamiętałem). Wywiad utwierdza mnie w przekonaniu że Reiner jest bardzo sympatyczną i interesującą osobą. Czas trwania pierwszej części to około pół godziny, czyli akurat na dojazd do pracy. Część druga powinna pojawić się na początku następnego tygodnia.

Teraz mam problem, przesłuchałem wszystko (łącznie z zaległym odcinkiem OnBoardGames) i nie będę miał czego słuchać podczas powrotu do domu. Chłopaki – kiedy Planszostacja?


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Planszostacja we wtorek nagrana, trwa montaż. Pewnie w przyszłym tygodniu.

  2. Ja czasem słucham sobie przed zaśnięciem, polecam szczególnie najnowszy odcinek Garret’s Games and Geekiness z Knizią, świetny, pełen humoru:)

    Ze wszystkich podcastów najlepszy zdecydowanie jest The Dice Tower.

  3. Nie napisałeś, że Planszostacja. Trzeba będzie obciąć Twój post 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × dwa =