Home / Aktualności / Filary Ziemi rozmnażają się dalej

Filary Ziemi rozmnażają się dalej

filaryziemiWydawnictwo Kosmos zapowiedziało dodatek do Filarów Ziemi pod tytułem Die Tore der Welt (World Without End), czyli ten sam tytuł co przy kontynuacji literackiego pierwowzoru. Za całością stoją jak wcześniej Michael Rieneck i Stefan Stadler. Tym razem gracze będą musieli dbać o takie obszary życia mieszkańców Kingsbridge jak: konstruowanie nowych budowili, handel, strawa duchowa, wyżywienie i opieka medyczna.

W grze pojawią się znowu karty wydarzeń i będzie sporo różnych dróg do zwycięstwa np. koncentrowanie się na budowaniu budynków czy dbanie o stan zdrowia mieszkańców. Sama gra ma pojawić się w październiku. Na stronach serwisu Spielbox.de znajdziemy zdjęcia okładki i planszy.

Choć dawno już nie grałem w Filary Ziemi i trochę mi się ta planszówka przejadła, to jest coś takiego w tych niemieckich grach (a przede wszystkim w ich oprawie graficznej), że nie mogę się doczekać, aby dostać Die Tore der Welt w swoje ręce.


 

Facebook Comments

18 komentarzy

 1. Avatar

  Super wiadomość. Ostatnio grutownie przerobiłem powieść Filary Ziemi(trzy tomy)Dzięki temu ta planszóka nabrała zupełnie innego wymiaru w moich oczach. Jeżeli autorzy będą opierali się nadal na powieści Kena Folletta to mają temat i scenatriusze na conajmniej kilka dodatków. Mam nadzieje, że do tego duetu znów dołączy Menzel, a z przedstawionej grafiki wyglada, że chyba tak.

 2. Avatar

  o, good news

  Filary rzadko raczej ostatnio trafiały na stół, ale poprzedni dodatek by przedni. I pomimo że to nie gra na 10., to jednak tytuł, do którego chętnie wrócę… szczególnie z dodatkiem

 3. Avatar

  czy to jest dodatek czy samodzielna gra?

 4. Avatar

  Nie znalazłem póki co żadnego potwierdzenia czy będzie potrzebna podstawka. Tak na pierwszy rzut oka wygląda na samodzielną grę (plansza i sporo nowych elementów). Pewnie wyjaśni się w ciągu najbliższych dni/tygodni.

 5. Avatar

  Sądzę, że to będzie kolejna osobna gra – po “Pojedynku Budowniczych” – do starych dobrych Filarków chyba już tylko karty można nowe wypuszczać – bo mechanicznie gra jest jednak dosyć kompletna.

 6. Avatar
  Christoforos

  Hmmm ja miałem nadzieję na kawałek planszy do dołożenia, ze się tak wyrażę z drugiej strony w stosunku do pierwszego dodatku.

 7. Avatar

  już nie mogę się doczekać polskiej edycji

 8. Avatar

  grymir: a skąd wrażenie że będzie polska edycja? To że Galakta wydała Filary z dodatkiem nie oznacza że na pewno wyda jeszcze inne gry spod tego samego znaku

 9. Avatar

  ten na górze Anonim to ja 🙂

 10. Avatar

  Yosz, to takie klasyczne oddolne parcie fanowskie 😛 A nóż wydawca zobaczy i się zdecyduje na wydanie.

 11. Avatar

  no ale potem plotki krążą 😉 bo ktoś gdzieś przeczytał że będzie polskie wydanie 😉

 12. Avatar

  I wydawca jest pod coraz większą presją 😉

 13. Avatar

  “Die Tore der Welt” to samodzielna gra, a nie dodatek. Będzie oparta na kolejnej powieści Kena Folleta pod tym samym tytułem.

 14. Avatar
  Christoforos

  Szkoda, czyli druga strona planszy Filarów Ziemi pozostanie bez dodatku 🙁

 15. Avatar

  No mam nadzieję że wyjdzie polska edycja ponieważ bardzo lubię filary ziemi i zagrałbym w coś podobnego , a na Galaktę mogę napierać
  aż pod presją pękną i wydadzą pl.

 16. Avatar

  Dodatek pod takim tytułem “World without end” (w Polsce książka została przetłumaczona pod podobnym tytułem “Świat bez końca”, w Niemczech – tytuł “Bramy świata” jest bardziej powiązany z poprzednią książką Folleta i mam wrażenie że jest wymyślony na siłę) byłby o tyle bezsensowny, że akcja nowej powieści toczy się … 200 lat po wydarzeniach opisanych w Filarach Ziemi. Dlatego dużo rozsądniesze wydaje się, że gra będzie “niezależna” 🙂 Książka w dużej mierze opowiada o zarazie panującej w Kingsbridge, z krótkiego opisu gry wynika, że rozwój medycyny będzie również jednym z głównych aspektów planszówki.
  Jestem wielkim miłośnikiem tych ksiązek i gry, więc również z niecierpliwością będę czekał na wydanie tej gry.

 17. Avatar

  Mam nadzieję, że Galakta wyda zarówno POJEDYNEK BUDOWNICZYCH jak i ŚWIAT BEZ KOŃCA 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

nineteen − 18 =