Home / News / Wiochmeni, wilkołaki i Biała Dama, czyli dodatek do Ghost Stories

Wiochmeni, wilkołaki i Biała Dama, czyli dodatek do Ghost Stories

W serwisie Tric Trac pojawiła sie informacja o planowanym dodatku do popularnej gry kooperacyjnej Ghost Stories autorstwa Antoine’a Bauzy. Na towarzyszącym wpisowi filmiku Thomas z Repos Production dość szczegółowo wyjaśnia co wejdzie w jego skład, jednak na cały dodatek przyjdzie nam czekać aż do targów w Essen.

“White Moon”, czyli podobno zwrot, którym Chińczycy określają pełnię, ma zaskoczyć graczy, tym co się zwykle podczas pełni pałęta. Oprócz duchów na biedne chińskie wioski, przerażone możliwością powrotu paskudnego Wu-Fenga ruszą też wilkołaki.  Nasi dzielni taości zdobywają więc nowe zadanie – oprócz ochrony wiosek – należy się też zatroszczyć o ich mieszkańców, rozdzielanych losowo na początku gry. W swojej turze będzie można zatem, oprócz możliwości walki z duchem lub skorzystania z pomocy wioski, przesłać jednego mieszkańca w bezpieczne miejsce do tzw. Portalu Księżycowego. Dodatkowo gdy uda nam się uratować wszystkich członków jednej rodzinki zyskamy specjalną moc, np. możliwość wybrania wyniku rzutu na kostce lub dodatkowe Qi. Gdy wilczek zatopi zęby w którymś z mieszkańców oczywiście kara nas nie ominie – w podanym przykładzie: gdy zginie ktoś z rodziny Wu –  potomków Wu-Fenga – jego reinkarnacja natychmiastowo pojawi się w grze.

Gracze będą zdobywać też Księżycowe Kryształy (m.in. dzięki zabijaniu wilkołaków) działające jak znaczniki Tao dowolnego koloru. Rozmieszczenie 4 Księżycowych Kryształów w czterech rogach planszy, odsłoni nam nową opcję gry. Oto dzielni Taości przekroczą Mistyczną Barierę by bezpośrednio zaatakować duchy znajdujące się na ich planszach, zyskają też możliwość poświęcenia Kryształów w celu ratowania mieszkańców wioski w trybie przyspieszonym.

Dla zachłannych dopiszę jeszcze, iż dodatek przewiduje pojawienie się Białej Damy, czyli ducha dawnej ukochanej Wu-Fenga (przez niego własnoręcznie zabitej…) oraz 6 nowych kart z reinkarnacjami. Dla osób nie posiadających jeszcze Ghost Stories również niespodzianka – w drugim wydaniu znajdziemy przygotowaną na 1 kwietnia kartę Chuck No-Rice.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Zastanawiam się, czy nie za dużo tego dobrego. Tak przynajmniej z opisu to wygląda.

  2. Jako wierny fan Ghost Stories, bankowo kupię.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

8 + 11 =