Home / News / Wspaniała gra, której nikt nie wyda

Wspaniała gra, której nikt nie wyda

Bruno Faidutti, ciągle będący pod wrażeniem cyklicznego spotkania Ludopathic Gathering, zamieścił w swojej Ideal Game Library zajawkę gry Glonk. Projektant pisze, że to jedna z tych nielicznych gier, o której wszyscy mówią, że jest wspaniała, ale nikt nie pokusi się o jej wydanie. Głównie z powodów kosztów samego przedsięwzięcia. Podobno całe Days of Wonder zagrywa się w Glonka, ale go nie opublikują.

Sama gra faktycznie wydaje się ciekawa, na pierwszy rzut oka przypominając Crokinole lub Carrom, z mechaniką a la Micro-Mutants i umieszczoną w scenerii SF.  Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o grze zapraszam na stronę Faiduttiego, gdzie można też znaleźć mail do autora gry i zamówić egzemplarz. Choć sądzę, że koszty będą pewnie niemałe.

Glonk

Glonk


 

Facebook Comments

6 komentarzy

  1. Ciekawe, ile wynosi koszt, łącznie z przesyłką nad Wisłę. No i, co bardziej ciekawe, na ile faktycznie warto wydać te grube zielone. Bo pstrykanie żetonów oferuje już Piczkar.

  2. koszt gry to 35EUR plus wysyłka

  3. No to cena nie budzi strasznej grozy.

  4. DoW i Faidutti ściemniają 🙂

  5. Chciałbym, aby po tej zajawce u Bruno pojawił się wydawca. Skoro to takie dobre, to chyba warto zaryzykować, skoro możliwa cena jest nieco niższa niż PitchCara.

  6. Faktycznie, 35 EUR to żaden kosmos (nomen omen). Oczywiście – cena końcowa wydanej gry byłaby inna, bo musiałaby uwzględnić nakłady na marketing, koszt dystrybucji, itepe. Ale z drugiej strony mamy efekt skali i produkcji masowej. Komponenty nie wymgądają na trudne w produkcji – pewnie są setki fabryk w ChRL zdolnych to zrobić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

11 − 8 =