Home / News / CoH: Storms of Steel – garść wieści

CoH: Storms of Steel – garść wieści

Premiera drugiej części Conflict of Heroes zbliża się nieco zbyt małymi kroczkami (pre-order wstępnie planowany jest na lipiec br), ale ostatnie dni przyniosły nowe informacje dotyczące serii. Zmiany zaszły także w ekipie przygotowującej nasz rodzimy dodatek do CoH, zawierający jednostki polskie z Września’39.

Przede wszystkim ujawniono wreszcie wygląd wszystkich czterech map, które znajdziemy w pudełku CoH: Storm of Steel-Kursk 1943. Mapy można zobaczyć na blogu niemieckiego oddziału wydawnictwa Phalanx Games. W odróżnieniu od pierwszej części (Awakening the Bear) mapy są zdecydowanie płaskie, co nie oznacza, że mało urozmaicone. Nowością są pola pszenicy (zapewne będą umożliwiały piechocie zbliżenie się do czołgów) i jary, ograniczające i kanalizujące ruch pojazdów. Zobaczymy jak te mapy sprawdzą się w podczas bitew z udziałem 20-30 pojazdów po każdej ze stron, bo podejrzewam, że może być troszkę…przyciasno.

Na forum Consimworld, zrzeszającym miłośników gier wojennych z całego świata, autor CoH:Storm of Steel, Uwe Eickert, pokazał także żetony dwóch nowych jednostek: czołgu Tiger I i szturmowca Junkers Ju 87D Stuka. Zwraca uwagę większa szczegółowość modeli, niż tych w pierwszej części serii. Ciekawe, czy taki poziom szczegółowości zostanie utrzymany na wszystkich żetonach z nowym sprzętem?

Istotne zmiany zaszły także w zespole przygotowującym polski dodatek do CoH. Pierwotnie miała opracować go grupa Los Diablos Polacos, znana przede wszystkim z prowadzenia sklepu z grami dla wargamerów. LDP wycofała się jednak z tego projektu i obecnie prace nad dodatkiem samodzielnie prowadzić będzie Michał “Ozy” Ozon, znany miłośnik gier wojennych, związany z wydawnictwem Phalanx Games. Jak sam Michał pisze na forum Strategie.net.pl, projektowany battlepack ma zawierać aż 11 scenariuszy, nowy rodzaj jednostek (kawaleria), 70 żetonów i jedną nową mapę. Wydanie dodatku planowane jest wstępnie na przełom sierpnia i września 2009 roku.

Ozy – dzięki za info o tych wszystkich nowościach! 🙂


 

Facebook Comments

2 komentarze

  1. Odi – nie ma sprawy.
    Znalazłem jeszcze Ferdynanda 🙂 http://talk.consimworld.com/WebX?233@142.PAngeUcP8tH.17@.1dd0ee71/2611!enclosure=.1dd38bf1

    Tak jak piszesz – większa ilość detali – tu mamy nawet załogę wystająca z włazów.

  2. Kawaleria – suuuper! Ciekawe jak Ozy masz ją zamiar rozwiązać – sam miałem parę pomysłów, ale już mi wyparowały z głowy 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × dwa =