Home / Aktualności / Lego i planszówki – raport z linii frontu

Lego i planszówki – raport z linii frontu

robochamp Fakt, że Lego wchodzi na rynek gier planszowych elektryzuje sporą część zabawkarskiego środowiska już od pewnego czasu. Również wielu planszomaniaków-rodziców jest zdecydowanych na zakup klockowej planszówki dla swoich pociech. Szczególnie, że za stworzeniem jednej z gier – Ramses Pyramid – stoi nie kto inny, a sam Reiner Knizia.

Ponieważ premiera całego pakietu zbliża się wielkimi krokami (w Europie nastąpi w sierpniu tego roku) blog BrettSpiel opublikował artykuł, w którym postarał się zebrać wszystkie dotychczasowe informacje jakie pojawiły się o planszówkach z serii Lego. Znajdziemy tam zdjęcia, sugerowane ceny i o czym mają być same gry. Wszystkim zainteresowanym tematem połączenia Lego i planszówek polecam ten tekst. Osobiście trzymam kciuki za powodzenie całej tej akcji, bo powinna przełożyć się ona na wzrost zainteresowania planszówkami w ogóle. Nie mówiąc o tym, że sam pomysł jest bardzo ciekawy.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. Avatar
  dominusmaris

  Bardzo dawno temu spotkałem się z home rulsami do lego-bitewniaka. Zasady były proste, grało się na planszy w kratkę, z dołożonymi elementami jak domki czy drzewka. Dołączono też karty postaci- piratów/rycerzy w które wpisywało się parametry wynikające z uzbrojenia, atak,obrona,ruch itp.
  Każdym z hipków wykonywało się jeden ruch, potem grał przeciwnik. System jak z tradycyjnej gry wojennej, tyle że ,,trójwymiarowy”.

  Wydrukowałem to sobie, ale nigdy się nie skusiłem, chociaż miałem na półce ekipę na 102 (no może było ich trochę mniej).

 2. Avatar

  jak to nie zainteresuje mojego syna (uwielbia Lego a planszówki bardzo bardzo średnio), to już chyba nic nie będzie go w stanie zachęcić do planszówek

 3. Avatar
  Nabuchodonozor

  Pancho: dzieci się nie posiada, podobnie jak nie posiada się talentu, nie posiada się wzroku, refleksu. Posiadać w języku polskim można jedynie jakiś towar, coś co można wycenić i sprzedać.

 4. Avatar
  dominusmaris

  A ja nie posiadam się ze szczęścia…
  ,którego w gruncie rzeczy nie mogę posiadać i pewnie dlatego się z niego nie posiadam.

  @Nabuchodonozor- Nie masz jakiejś Jerozolimy do posiąścia, posięścia…no, zdobycia? 😉

 5. Avatar

  Dzięki Nabuchodonozor, wszelkie uwagi co do poprawek językowych czytam z należytą uwagą 🙂

 6. Avatar

  Przeczytałem cały artykuł i wydaje się, że dla dużych dzieci są trzy gry: Lunar Command, Ramses Pyramid i imprezówka Creationary.

  Zastanawiam się, czy należymy do Europy i gry pojawią się także u nas. Fabryka lego jest w Czechach, więc mam nadzieję, że tak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

ten + 11 =