Home / News / 22% w Kingsburgu

22% w Kingsburgu

Na skutki kryzysu i problemy finansowe w budżecie rządy różnych krajów różnie reagują. Część z nich stosuje prymitywną, ale najprostszą z ich punktu widzenia, metodę podwyższenia podatków. Jak widać te obserwacje nie umknęły wydawnictwo Fantasy Flight Games, które wypuściło niedawno darmowy scenariusz do gry Kingsburg – The Demanding Capital. W nim właśnie będzie trzeba radzić sobie z poborcami podatkowymi wysłanymi przez króla. Nie zrealizowanie ich żądań może grozić brakiem pomocy wojsk królewskich w czasie oblężenia.  Ja w tych ciężkich czasach na pewno scenariusz wypróbuję, szczególnie, że Kingsburg przypadł mi do gustu i chętnie go odświeżę jakimś nowym pomysłem.

[FFG]


 

Facebook Comments

6 komentarzy

  1. lepiej coś robić (cokolwiek) niż tak jak Polska, stosować strategię – jak to określają fachowcy – ‘pasażera na gapę’. Niech inni rozkręcają popyt i zwalczają kryzys a my będziemy nic nie robić i tylko sobie z tego nakręconego popytyu skorzystamy….
    Sorry za ekonomiczny OT, ale tytuł i treść tego newsa są prowokujące 🙂

  2. Jacek – keynesizm umarl 50 lat temu…
    Nie offtopowac tutaj :-).

  3. Solidarność też umarła 50 lat temu? (a zresztą, w kapitalizmie nigdy nie była ona żywa). Nie musisz tu odpowiadać Szymon, pogadamy dziś face to face 😉
    Koniec OT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dziewięć + czternaście =