Home / Aktualności / Polska instrukcja do Steam, prawie…

Polska instrukcja do Steam, prawie…

steamNiedawno pisaliśmy o powstaniu Phalanx Games Polska, a stojące za przedsięwzięciem osoby już pokazują, że nie próżnują. Mianowicie z ich strony internetowej można ściągnąć demo polskiej instrukcji do gry Steam – Wyścig do Bogactwa. Co prawda nie rozumiem sensu umieszczania wersji demonstracyjnej zamiast pełnoprawnego zbioru reguł, ale cóż, może prace nad jej tłumaczeniem wciąż trwają, a o polskiej wersji gry powinno się ciągłe mówić 🙂 Zresztą może przesadzam, a wielu z was z chęcią zajrzy do tych trzech stron opisu gry.

[Phalanx Games Polska]

 

Facebook Comments

11 komentarzy

 1. Avatar

  angry mode on
  za krótkie zanim zacząłem czytać już sie skończyło a szkoda…rozumiem ze instrukcje zobaczymy tylk oz oryginalnym egzemplarzem kupionym dzieki “uprzejmosci” PGP?
  W taki sposob bronicie sie przed ewentualna konkurencja? czy pełna instrukcja będzie dostępna?
  angry mode off

 2. Avatar

  Janek, jak bardzo chcesz poczytać instrukcję i znasz angielski, to robisz tak: ściągasz wersję niemiecką (na BGG jest link) i ściągasz angielską, która jest w wersji roboczej (tylko tekst) na stronie Myfair. Czytasz potem sobie angielską, patrząc na niemieckie obrazki (układ jest ten sam, w angielskiej są odpowiednie odnośniki).

 3. Avatar

  tak myslalem ze dostęp do instrukcj isię znajdzie. Jednak to nie jest gra z cyklu “gra rodzinna” i tlumaczenie sobie samemu moze czase msprawic ze wyciagne zle wnioski lub wypacze sobie opinnie o grze..

  Juz mi przeszlo. Licze na to ze PGP nie zachowa sie jak wydawca TtA i nie zakarze publikacji instruckji

 4. Avatar

  A czy już wiadomo jak będzie wyglądało samo wydanie gry? Tzn. czy otrzymamy polskie pudełko, albo chociaż pudełko międzynarodowe, gdzie jednym z języków będzie polski? Czy tylko wydanie EN/DE z dołożona polską instrukcją? Niestety wszystko wskazuje na tę drugą opcję…

 5. Avatar

  DT, z informacji na stronie PGP wynika, że ta ostatnia opcja. Podejrzewam, że pudełko będzie niemieckie. Ale w sumie dla mnie to nie ma większego znaczenia, skoro gra jest niezależna językowo a instrukcję dostanę po polsku. W dodatku podejrzewam, że wersja niemiecka jest tańsza od angielskiej.

 6. Avatar

  Uwagi do tłumaczenia:

  – kolor nie może być “drewna”. Ponadto przy występującym brązowym jedynym kolorem, który mógłby przyjąć to określenie jest “szary”, który kolorem drewna raczej nie jest 🙂

  Wrażenia:
  wygląda bardzo fajnie i profesjonalnie. Mechanika właściwie niczym nie różni się od AoSa`a, plusem (bądź minusem) będzie mniej spartańskie wydanie.
  Dużym minusem będzie fakt, że tor punktacji, generalnie wszystkie tory znajdują się na planszy głównej. Utrudnia to wykonanie dodatkowych map do Steam`a i sprawia, że podczas każdej rozgrywki w dodatek będzie on musiał mieć własny tor punktacji. Tutaj myślę lepszy jest AoS, którego prostota sprawia, że zagranie w nową mapę sprowadza się do jej nabycia, bądź wydrukowania, a grafiki są na tyle proste, że każdy fan mógł samodzielnie jakąś wymyślić i metodą “kopiuj / wklej” stworzyć nową.
  Nie wiem jeszcze, którą wybiorę, poczekam, aż obie będą dostępne i zagram w Steam`a. Trzymam kciuki za udane spolszczenie i skuces marketingowy gwarantujący Phalanx Games pozostawienie filii na terenie Polski.

 7. Avatar

  @zedd, idea jest taka, że dodatkowe mapy będą kładzione NA podstawowej mapie, zostawiając odkryte wszystkie tory punktacji itp.

 8. Avatar

  @melee; Będzie się na pewno ślizgać 😉 No i ogranicza to mapy do tej samej wielkości. Jest to jedyne rozwiązanie i miejmy nadzieję, że nie będzie kłopotliwe.

  Urzekają mnie grafiki torów – są takie oldschoolowe i duże 🙂

 9. Avatar

  Ja nie mówię, że to dobre rozwiązanie, opisuję tylko zamysł twórców. Wg mnie beznadziejne, przede wszystkim dlatego, że dodatkowe mapy mają kilka różnych rozmiarów. Skończy się zapewne na dodatkowej karcie z wszystkimi torami.

 10. Avatar

  Steam będzie miało polskie pudełko. Właśnie przyjmowałem na bgg.

 11. Avatar

  Jeśli to tył pudełka, to się nie sugeruj, bo to tylko instrukcja dołożona z tyłu, pod folią. Z informacji na stronie PGP wynika jasno, że ma to być tak rozwiązane. Choć nie ma informacji, czy sama gra (czyli pudełko i pierwotna instrukcja) ma być w wersji niemieckiej, czy angielskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

10 + 17 =