Home / News / Planszówka jest dobra na wszystko

Planszówka jest dobra na wszystko

W serwisie Planszolandia pojawiła się informacja o niesamowitej inicjatywie płockich fanów gier planszowych. Wykorzystując praktyki w Zakładzie Karnym ekipa Planszolandii zapoznała lokatorów tego miejsca z nowoczesnymi grami planszowymi i karcianymi. To wydarzenie przerodziło się w cykliczne czwartkowe spotkania, które bardzo wciągnęły zarówno osadzonych, jak i planszomaniaków z Płocka i okolic. Polecam gorąco zapoznanie się z tym artykułem i czekam na kolejne relacje. Szczerze gratuluję.


 

Facebook Comments

15 komentarzy

 1. Fenomenalny pomysł!

 2. napisałem już na planszolandii, napiszę też tutaj: Czapki z głów przed graczami z Płocka i okolic!

 3. Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale gry w które grają to nie są jakieś proste gry familijne, (a przynajmniej nie tylko takie) – Wysokie Napięcie, Tikal, Tichu – wszystko to to nie są proste gry dla początkujących.

 4. dominusmaris

  Przypuszczam że ludzie o których mowa nie należą do grupy popełniającej najcięższe przestępstwa więc, jeśli chodzi o
  przymioty intelektualne, powinni
  to być tacy ludzie jak my.

  Nie wiemy ile razy w życiu byliśmy o krok od zostania przestępcą. Czasem mogło by wystarczyć wyjście o 5 sekund później z domu.

  Nawet przestępstwo umyślne można popełnić niechcący. Może nie słyszeliście. Kobieta sama wpisała dane swoich dzieci w starym dowodzie osobistym. W związku z umyślnym podrobieniem dokumentu została skazana na 2 lata więzienia w zawieszeniu i dożywotni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela.

  Ta druga kara nie wynika z treści orzeczenia sądu, jest jednak jego konsekwencją. Karta nauczyciela zabrania wykonywania tego zawodu osobom skazanym za umyśle przestępstwo…

  Do czego prowadzi dosłowne czytanie instrukcji?!

 5. dominusmaris > za nieumyslne przestepstwo dostaje sie zawiasy, nie zaklad karny…

  A inicjatywa swietna, szczerze gratuluje!

 6. ale to była recydywa, najpierw wpisała pierwsze dziecko, później drugie 😉

 7. dominusmaris

  Ok 10.000 na 80.000 więźniów siedzi za nie płacenie alimentów. Myślę że trudno ich nazwać przestępcami ,,umyślnymi”, nawet jeśli nie da się ,,nieumyślnie” nie płacić
  alimentów przez 5 lat.

  Zgadzam się że ta inicjatywa to świetna sprawa, ale jako dyżurny adwokat diabła GF
  chciałem tylko zaznaczyć że sprawa nie dotyczy (zapewne) przestępców ciężkiego kalibru (morderca, gwałciciel), co nikomu nie umniejsza ,,świętości”.

 8. dm – skąd ty bierzesz te dane? Po czym wnosisz że osoby osadzone za cięższe przestępstwa mają niższe umiejętności intelektualne?

 9. –> Steady
  Też bym się chciał dowiedzieć…

 10. dominusmaris

  Studiowałem prawo i miałem styczność z tymi danymi. Oczywiście teraz mogą być nieaktualne, ale przecież nie chodzi o szczegóły a ogólny pogląd.

  Co do zdolności intelektualnych.
  Bartek zwrócił uwagę na to że grano w ,,inteligentne gry” więc dodałem że zapewne nie dopuszczono do takiego spotkania osób z gruntu niebezpiecznych.

  Jeśli chodzi o ,,ciężkich przestępców”.

  Nie mam na to danych, ale jeśli 80-90% morderstw jest popełnianych w rodzinie, to śmiem twierdzić, że są to zwykle zbrodnie w afekcie a la ,,On za dużo wypił, ona za dużo powiedziała…”.

  Jakoś nie wydaje mi się by statystyczną ofiarą w Polsce był podstarzały lord-milioner podtruwany przez swoją śliczną i młodą małżonkę.

  Mało mnie bawi ten temat więc może go zostawmy. Sama idea grania z więźniami jest super. Nie chciałem jej dezawuować. Chciałem tylko zwrócić uwagę na stereotyp przestępcy, jednocześnie opierając się na (moim zdaniem) bardziej prawdopodobnym stereotypie ,,ciężkiego przestępcy” 😉

  Wg. polskiego prawa fałszerz pieniędzy jest zbrodniarzem a gwałciciel nie (pomijając przypadki szczególne).
  To apropos pojęcia ,,ciężki przestępca”.

  Przepraszam za offtopic 🙁

 11. Nie bedę opowiadał o uczestnikach spotkania ale oficjalne żródła mówią że:
  Zakład Karny w Płocku jest jednostką penitencjarną typu zamkniętego, o pojemności 679 miejsc. Przeznaczony jest dla recydywistów penitencjarnych mężczyzn. W Zakładzie oprócz typowych oddziałów zakładu karnego zamkniętego, znajdują się dwa oddziały zakładu karnego typu półotwartego, oddział aresztu śledczego dla tymczasowo aresztowanych oraz oddział dla skazanych odbywajacych karę w systemie terapeutycznym, z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. Zakład jest jednostką o najwyższym stopniu zabezpieczenia, w związku z tym mogą tu przebywać wszystkie kategorie osadzonych mężczyzn.

 12. dm – sorry, ale męczą mnie już strasznie Twoje wypowiedzi. Nie masz pojęcia o czym piszesz, przywołujesz dane z księżyca – daj sobie z tym spokój, ok?

  Inicjatywa jest rzeczywiście niesamowita – może warto ją nagłośnić?

 13. Ja dalej nie rozumiem czemu popelniajacy morderstwa mieliby byc mniej intelygentni od tych co pija i nie placa alimentow.

 14. dominusmaris

  Steady- jeśli masz inne dane to się nimi podziel. Ja słyszałem że w więzieniach mamy 83.000 ludzi a kiedyś w newsweeku czytałem że 11.000 ludzi siedzi z powodu niepłacenia alimentów. Na fakt studiowania prawa zwróciłem uwagę by podkreślić że temat leży w kręgu moich zainteresowań. Twoje uwagi są zupełnie niemerytoryczne więc nie pisz mi że Cię męczę.

  Zielu- są różne rodzaje inteligencji. W grach używamy nie tylko zdolności ,,obliczeniowych” ale także inteligencji emocjonalnej. Ktoś kto zabija drugiego człowieka i realnie rzecz biorąc nie ma w
  tym interesu jest mało inteligentny w każdym tego słowa znaczeniu. Poza tym pomieszałeś trochę moje wypowiedzi.

  Jeżeli padnie jeszcze jakieś pytanie z Waszej strony, uznam to za czystą złośliwość. Nie wiem na ile sposobów mogę pisać to samo.

 15. Planszolandia rules! gratulacje i wyrazy uznania za inicjatywę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

7 + dziesięć =