Home / News / Filosofia wznawia Traumfabrik

Filosofia wznawia Traumfabrik

Pojawiły się informacje, że wydawnictwo Filosofia pracuje nad wznowieniem słynnej gry Traumfabrik, autorstwa Reinera Knizii. Pamiętajmy, że to już kolejna reedycja tej gry po Hollywood Blockbuster. Najnowsza edycja ma nosić nazwę Dream Factory (czyli ta sama nazwa co w pierwotnej wersji niemieckiej) i zostanie całkowicie przerobiona jeżeli chodzi o stronę wizualną. Zostaną też poprawione niektóre elementy mechaniki. Planowana premiera – maj.

Przypomnę, że w grze wcielamy się w producentów filmowych i za pomocą mechaniki opartej głównie na licytacji próbujemy stworzyć działa sztuki filmowej oraz zgarnąć najważniejsze nagrody. Bardzo lubię ten tytuł, ale mam tylko jego samoróbkę. Wznowienie byłoby dobrym powodem, żeby wreszcie kupić planszówkę z prawdziwego zdarzenia.

Zastanawiam się też, czy Lacerta nie myśli o dołączeniu się do projektu Dream Factory. Wszak Genua to również wynik współpracy przy tworzeniu reedycji starej gry, zapoczątkowany właśnie przez Filosofia. Trzymam kciuki, żeby tak się stało.

[TricTrac.net]

 

Facebook Comments

11 komentarzy

 1. Faktycznie, Traumfabrik to jedna z bardziej klimatycznych gier doktora… i bardzo dobra 🙂

 2. Ciekawe, czy zmienią się postacie na bardziej współczesne. Mało kto pamięta kim był Yul Brynner.

 3. jak to kto – “Yul Brynner was a skinhead!” jak śpiewa Olga z Toy Dolls!

 4. olga jest de best 🙂

 5. lipa maksymalna – na Jeux sur Plaeau można przczytać, że jak to było w Hollwood Blockbuster gra będzie miała prześmiewczo-karykaturalną oprawę (zniekształcone nazwiska aktorów i tytuły filmów typu ‘Panna Daisy i kalafior (w oryg. Wożąc pannę Daisy), Chirac z Karaibów (w oryg. Piraci z Karaibów) czy Ratując żołądek szeregowca Ryana (w oryg. Saving private Ryan). Beznadzieja – dla mnie jedyną tylko i wyłącznie słuszną wersją jest Fabrik der Traume.

  Spekuluje się też Knizia ma pozostać jako jedyna postać dająca ujemną gwiazdkę. A poprawki mechaniki mają byc jakieś kosmetyczne (żeby np. jeden film nie dostał trzech Oskarów za to samo w kolejnych sezonach (nie tematyczne), będą inne nazwy nagród typu: Złoty Glob, berliński Złoty Niedźwiedź i Złota Palma z Cannes).

 6. Faktycznie bez sensu 🙁

 7. ogromna szkoda… Mam duży sentyment do Traumfabrik – moja pierwsza gra na spotkaniach w Warszawie 🙂

  Jeżeli oprowa będzie ładna to może jakoś przełknę tę prześmiewczą oprawę – ale wygląd naprawdę musiałby być powalający :/

 8. Uuu, rzeczywiście ta prześmiewcza konwencja nie zapowiada się fajnie.

 9. Jeżeli chodzi o Yula Brynnera, to polecam fragment filmu Taras Bulba: http://www.youtube.com/watch?v=67yVHZzyI1o

  Polish Imperial Army. 😀

 10. Przyszedł Jax i popsuł 🙁
  Kurcze a już się ucieszyłem że po prostu będzie reedycja a tu taki badziew chcą zrobić

  Yosz 10:29 a ty na nogach 😀

 11. Polaros: zapomniałem wyłączyć budzik, a jeszcze inteligentna bestia przestawił sam sobie czas 😛 … a poza tym normalka – suszi i muli 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × trzy =