Home / News / Wsiąść do pociągu w Wensleydale

Wsiąść do pociągu w Wensleydale

Martin Wallace zamieścił opis swojej kolejnej planszówki, która wyjdzie w linii Treefrog. Last Train to Wensleydale, bo tak się nazywa, jest grą kolejową, która dzieje się w Yorkshire Dales, w Północnej Anglii. Głównym celem gry będzie transportowanie kamienia, sera i różnego rodzaju pasażerów.

Duży wpływ na rozgrywkę będzie miało charakterystyczne ukształtowanie terenu w tej części kraju, czyli występowanie mnóstwa dolin i wzgórz. Budowanie sieci kolejowej będzie dodatkowo utrudnione przez protesty lokalnych społeczności. Aby sobie z nimi poradzić nie obejdzie się bez inwestowania w zdobywanie wpływów w okolicznych władzach. O wiele więcej szczegółów samej mechaniki znajdziecie na stronie poświęconej grze.

W Last Train to Wensleydale będzie mogło zagrać od 3 do 4 graczy, rozgrywka zajmie od 60 do 90 minut, a poziom skomplikowania zasad przypominać ma Tinners’ Trail. Premiera w październiku.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

  1. a co z bozym igrzyskiem?

  2. No, ten raz na jakiś czas coś z “ciuchą” musi strzelić…

  3. Last Train zapowiada się bardzo dobrze i bardzo oryginalnie. Doczekać się już wprost nie mogę :). Swoją drogą, na stronie Warfroga jest już instrukcja do Waterloo, które też zapowiada się smakowicie.

  4. Przeczytalem szczegolowy opis i znowu mocny abstrakt sie szykuje. Dokladnie cos w stylu Tinners’s Trail, Steel Driver, After the Flood i Automobile (w ostatnia nie gralem ale czytalem szczegolowy opis). To oczywiscie rozne gry, ale czuc w nich na kilometr abstrakcje na wysokim poziomie. Podobnie tutaj (a jak juz kolejny raz czytam, ze gracz co ture dostaje iles tam Investment cubes, to debieje…). Mimo to mam nadzieje, ze mimo wszystko bedzie to dobra gra. 2 Treefrogi musialem juz sprzedac (ATF sie ostalo bo jest dobre) i mam nadzieje ze Last Train tez sie ostanie, choc do zakupu tym razem nie bede sie palil…

  5. Boże Igrzysko niezmiennie planowane też na październik.

  6. płodny kurcze autor

  1. Pingback: Inwazja okładek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

siedemnaście + piętnaście =