Home / Aktualności / Nowości od Gigamica w G3

Nowości od Gigamica w G3

gigamicDzisiaj chcieliśmy Wam zaprezentować dwa nowe tytuły, które w tym roku ukażą się nakładem firmy Gigamic – francuskiego wydawnictwa, słynącego z produkcji prawdziwie eleganckich gier. Ich elegancja wynika zarówno z niezwykle prostych, ale jakże ciekawych zasad, oraz z najwyższej jakości elementów, dzięki którym gry Gigamica wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki!

eclipsePokieruj ruchami na niebie – Eclipse

W tej niezwykle ciekawej dwuosobowej grze logicznej gracze starają się unieruchomić kometę należącą do przeciwnika, uniemożliwiając mu jednocześnie zablokowanie własnej. W tym celu korzystają z satelitów, będących w stanie zatrzymać kometę przeciwnika.

W pudełku z grą znajdują się:
– drewniana plansza
– 2 komety
– 20 satelitów połączonych w pary za pomocą metalowych łańcuszków

W swoim ruchu gracz ma do wyboru – może poruszyć swoją kometę lub może przemieścić jednego e swoich satelitów. Podczas poruszania komety gracz może przemieścić ją na dowolne sąsiednie pole, ale nie może przy tym przeskakiwać przez łańcuszki znajdujące się pomiędzy satelitami przeciwnika. Natomiast, jeżeli gracz przemieszcza swojego satelitę to może umieścić go na dowolnym pustym polu, pod warunkiem, że pozwala mu na to łańcuszek, którym satelita jest połączony z innym.

Celem gracza jest zablokowanie komety przeciwnika. Jeżeli nie jest on na koniec swojego ruchu przemieścić swojej komety – przegrywa!

To, co jest w Eclipse wyjątkowe, to właśnie satelity, które są połączone w pary za pomocą metalowych łańcuszków. Połączenie to z jednej strony ogranicza zakres ruchu jaki mogą wykonywać satelity, jednak z drugiej strony sprawia, że rozgrywka ma niezwykle ciekawy przebieg, niespotykany wcześniej w innej grze tego typu. Dzięki temu rozgrywka w Eclipse przynosi całkiem nowe wyzwania taktyczne i strategiczne, które docenią wszyscy miłośnicy logicznych potyczek.

Czy uda Ci się pokierować tym gwiezdnym układem? Już dziś możesz zostać władcą komet!

Tytuł: Eclipse
Autor: Mirko Marchesi
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: od 7 lat
Czas rozgrywki: 15 minut

rokZostań mistrzem run – Rök
Przez stulecia runy zawierały ezoteryczne moce, zapewniające władzę oraz dar jasnowidzenia tym, którzy umieli je interpretować. Gracze mają teraz dostęp do tych mocy, ale muszą najpierw pokonać wszystkich swoich przeciwników. Muszą być bezwzględni, muszą wykorzystać swój zmysł obserwacji oraz muszą poruszać się z prędkością światła, aby stać się Wielkim Mistrzem sztuk runicznych – Wybranym może być tylko jeden!

Rök to zwariowana gra dla 2-5 graczy, których celem jest zebranie największego skarbu. Skarbem w tym wypadku nie są jednak dobra materialne, a wiedza i moc, którą można posiąść, gdy umie się wykorzystać runiczną magię.

W skład gry wchodzą:
– 49 run: Runa Przeznaczenia oraz 48 run w trzech kolorach, na każdej wygrawerowano symbol runiczny (w każdym z kolorów występuje 8 par run);
– 1 woreczek;
– Instrukcja.

Na początku na środku stołu umieszcza się Runę przeznaczenia, a następnie każdy gracz losuje swoją Runę Równowagi, którą kładzie odkrytą przed sobą.

W każdej rundzie gracz losuje z woreczka od 2-5 run i trzyma je w garści. Po tym jak wszyscy wylosują swoje runy gracze rzucają wylosowane runy na stół. Następnie w tak przygotowanej puli poszukują par – jeżeli jakąś zauważą, zabierają ją. Wolno im jednak używac przy tym tylko jednej ręki, a do tego musza pamiętać, że nie wolno im odwracać run, które znalazły się na stole zakryte.
Jeżeli gracz zauważy runę stanowiącą parę do swojej runy równowagi musi postarać się ją zdobyć! Jeżeli w padnie ona w ręce jednego z przeciwników, to równowaga gracza zostanie zachwiana – straci on swoją runę równowagi oraz wszystkie pary w danym kolorze, które dotychczas zdobył.
Na koniec rundy gracze sprawdzają, czy nikt nie pomylił się podczas zdobywania par. Grający, którzy podczas szalonej rywalizacji dali się zwieść podobnym symbolom musza oddać runy zdobyte wcześniej.
Na końcu rundy wszystkie runy, które pozostały na środku stołu są z powrotem wrzucane do woreczka.

Rozgrywka trwa kilka rund, do momentu, kiedy liczba run znajdujących się w woreczku będzie mniejsza luba równa liczbie osób biorących udział w rozgrywce. Wtedy też gracze podliczają pary, które udało im się zdobyć, a zwycięzcą zostaje osoba, która ma ich najwięcej.

Spostrzegawczość i refleks są niezwykle potrzebne podczas rozgrywki, ale prawdziwy Wielki Mistrz musi wykazać się także nie lada zręcznością, kiedy w sytuacjach remisowych zmuszony jest do “ślizgania” run po stole w kierunku runy przeznaczenia.

Odnajdź w sobie moc niezbędną do obudzenia magicznych mocy drzemiących w runach!

Tytuł: Rök
Autor: Thierry Chapeau
Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: 20 minut

Wszystkie powyższe gry będą dostępne w sprzedaży w Polsce w pierwszej połowie roku. Do każdej z nich oczywiście zostanie dołączona profesjonalnie przygotowana polska instrukcja.

Do zobaczenia podczas gry!

[press]

 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. Avatar

    Pomysł połączenia pionków w pary za pomocą łańcuszków został już kiedyś wykorzystany w grze – ponad 30 lat temu w Dyade. 🙂

  2. Avatar

    Obydwie gry wydaja mi sie ciekawe 🙂 Aczkolwiek bardziej Eclipse. Mst az sprawdze to Dyade 🙂

  3. Avatar

    Szkoda, ze nie mozna edytowac komentarza.. Bo juz sprawdzilem i Dyade tez wydaje sie ciekawe tylko, ze tam lancuszki przeciwnika sie przecina, zeby ‘zabijac’ pionko-polaczenia przeciwnika 😉 Natomiast pionki moga sie poruszac tylko na dlugosc lancuszka. Tez ciekawe 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

one × 2 =