Home / Aktualności / Kilka pytań do… już wkrótce…

Kilka pytań do… już wkrótce…

trojkaChciałbym się z Wami podzielić pewnym pomysłem, który obecnie jest na etapie realizacji, a już niedługo – być może w tym tygodniu – wejdzie w fazę publikacji. Pomysł powstał gdy słuchałem Trójki – mojej ulubionej stacji radiowej.

W godzinach popołudniowych (dokładnie od 14-tej do 15-tej) można tam spotkać Artura Orzecha i jego autorski program “Prywatna Kolekcja”,  w trakcie którego zaproszeni goście opowiadają o swoich upodobaniach muzycznych, dzielą się nimi ze słuchaczami. Pomysł według mnie jest świetny. Bohaterowie spotkania, często znani z telewizji, radia, ukazują swoje drugie oblicze skryte za popularnymi, znanymi większości utworami… Zacząłem się zastanawiać, czy nie dałoby się tego jakoś przenieść na nasz grunt.

Tak powstał pomysł na serię mini wywiadów o wspólnym tytule: “Kilka pytań do…”. Postanowiłem zaprosić do zabawy znane w środowisku osoby, zadać im kilka pytań – również około planszowych – przedstawić ich mniej znane oblicze czytelnikom, a jak się już okazało – również sobie 🙂

Już wkrótce dowiecie się między innymi kto słucha Saxon, kto biega z aparatem po górach, kto od dzieciństwa uwielbia grać w szachy… oczywiście dowiecie się również w jakie gry lubią nasi bohaterowie grać, jak zaczęła się ich zabawa z grami planszowymi itp.

To wszystko już wkrótce, a dzisiaj banerek związany z artykułami:

Kilka pytań do...

Kilka pytań do...


 

Facebook Comments

16 komentarzy

 1. Avatar
  dominusmaris

  Wreszcie dowiemy się w co grywa doda elektroda…

  Oczywiście że w ,,Wysokie Napięcie”.

 2. Avatar

  Super pomysł! Już czekam na pierwszy artykuł z cyklu.

 3. Avatar

  “Prywatna Kolejcja” Orzecha to jedna z moich ulubionych trójkowych audycji. Pomysł Folko bardzo ciekawy. Z komentarzami wstrzymam się do usłyszenia (przeczytania?) pierwszej części:)
  Póki co 3mam kciuki.

 4. Avatar

  zaskakująco dobry pomysł

 5. Avatar

  wreszcie się dowiemy, że ja_n oprócz gier planszowych, pasjami kupuje kolejki PIKO, a don simon jest znanym w środowisku filatelistów kolekcjonerem znaczków pocztowych Chińskiej Republiki Ludowej 🙂

 6. Avatar

  A ja myślałem ze będzie raczej o tym że Reiner jak projektuje gry słucha Pet Shop Boys;)

  Świetny pomysł folko!!!

 7. Avatar

  Fajnie – czekamy. Czy dobrze rozumiem, że wywiady będą miały postać nagrań audio?

 8. Avatar

  Jak zacząłem czytać, to pomyślałem sobie, że Artur Orzech zaprosił folko do radia. 🙂 Pomysł bardzo fajny, ale jak czytam komentarze, to zastanawiam się, czy znów będziemy się kręcić wokół tych samych polskich planszowych celebrytów? Myślę, że wśród miłośników gier planszowych jest wielu słuchaczy trójki i to byłby dobry i bardzo ambitny pomysł spróbować dostać się do radia na stałe. Nadszedł w radiu czas zmian, więc warto tę okazję wykorzystać.

 9. Avatar

  Tak się trochę wystraszyłem, program Orzecha to tylko inspiracja. Tu będą zamieszczane mini wywiady (Draco, są plany na szerszą grupę, na początek jednak będą to osoby większości znane) w postaci pisanej. Mam ostatnio problemy z czasem i wrzucając ten tekst zmusiłem się żeby jak najszybciej z tym ruszyć… mam nadzieję że wkrótce zobaczycie pierwszy tekst.

 10. Avatar

  Widać, że radiowa “Trójka” to ulubione radio planszówkomaniaków – tak trzymać.
  To może tak jeszcze wprowadzić na grunt planszówkowy “Za a nawet przeciw” (artykuły o grach kooperacyjnych) albo “Minimax”… (artykuły o eurograch – minimum losowości, maximum myslenia)

 11. Avatar

  Hehe, też słuchałam ostatniego Orzecha. Pomysł super, co do promocji planszówek w ”Trójce” zastanawiałam się nad skontaktowaniem Agnieszkami Szydłowską i Obszańską, które śledzą różne ciekawe akcje kulturowe na terenie Polski…

 12. Avatar

  @Squirrel – przed poprzednim pionkiem pisałem do Trzewika przez gg, że warto się zareklamować w Halo Centralo, ale tego nie zrobili. Może teraz wykorzystają szansę.

 13. Avatar

  No tak, fandom planszowkowy goni ten rpgowy… trzeba nabijac fejm.

  A klucz do slawy jeden… miec 1000 postow na forum ;p

 14. Avatar

  Pomysl nudny. Zawsze zastanawialo mnie dlaczego stado baranow, slucha co na dowolny temat mysli jakas siksa aktualnie prezentujaca …. zamiast glosu lub gwiazdorek kinowy co wypowiada sie o ekonomii, religii itp.

  Wolalbym juz tlumaczenie jakiejs instrukcji gier iceHouse, albo jakies informacje odnosnie gier print&play czy konkursow czytelnikow czy sesji z grami w szkolach podstawowych.

 15. Avatar

  Zielu – mysle, ze fandom planszowkowy jest nadal pare lat swietlnych za zblazowanym, cyniczno-przesmiewczym fandomem rpg/fantastyka, w ktorym podzial na fejmusow i followerow juz dawno przestal bawic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

six − five =