Home / News / Dwa akapity: i ty możesz nam pomóc!

Dwa akapity: i ty możesz nam pomóc!

Nie będę ukrywał, że organizując pierwszego Pionka przewidywałem jak to się potoczy i rozwinie. Sytuacja totalnie wymknęła mi się spod kontroli i przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Dziś Pionek jest powszechnie znanym, dużym zlotem fanów gier planszowych. Zupełne zaskoczenie. Jestem organizatorem najstarszej, największej imprezy o grach planszowych w Polsce.

Dlaczego o tym piszę?

Żeby wam pokazać, że taką mega hiper imprezę jak Pionek może robić każdy z nas. Nie trzeba być Ignacym Trzewiczkiem. Może to zrobić każdy z Was.

Magma i jego wrocławska ekipa zebrali się w kupę, i bum, powstała super Gratislavia, zlot na który przybyło grubo ponad 200 osób, wśród których większość to zupełnie nowi, totalnie zaskoczeni naszym hobby ludzie.

Beata i Krzysiek z Brzegu zakasali rękawy i bum, powstał super Festiwal Gier w Brzegu, małej mieścinie, na który przybyło grubo ponad 200 osób, wśród których wielu, wielu to zupełnie nowi, totalnie zaskoczeni naszym hobby ludzie, mieszkańcy Brzegu.

Nie trzeba być Trzewiczkiem. Nie trzeba klękać przed legendą Pionka i myśleć sobie: “Ech, taki Pionek to super impreza.” Nie trzeba.

Bierzcie sprawy w swoje ręce. Gratislavia, Festiwal Gier to jaskrawe, wspaniałe dowody, że w każdym polskim mieście powinny odbywać się takie imprezy. Niech sobie ten Pionek będzie najstarszym, imprezą która dała impuls do takich zlotów. Niech jednak nie będzie “tym jedynym”. Odbierzcie mu tę cechę. Kraków, Poznań, Warszawa, Gdańsk… dziesiątki miast w Polsce. W każdym z nich może powstać kolejna impreza. Promujmy gry planszowe. Zakasajcie rękawy i organizujcie.


 

Facebook Comments

10 komentarzy

 1. Wypraszam sobie, Brzeg nie jest małą mieściną. Mamy ponad 40k mieszkańców 🙂

 2. A i osób było podobno około 400 :-).

 3. No jeśli osób było ponad 400 to masakra. Rodacy, do pracy! Róbcie konwenty!

 4. Nie wiem, czy ponad, ale zapisanych było ponad 300, a wieeele osób się nie zapisało :).

 5. Fajnie by było mieć konwent w Trójmieście… 😛

 6. Czekam aż coś mnie zaskoczy w Krakowie 🙂 …

 7. To my jeszcze poprosimy serię artykułów: Organizacja konwentów- nie tylko dla trzewików 😉

 8. Sowacz, pewnie że fajnie – do roboty 🙂

  Lucf – a może Ty zaskocz innych w Krakowie?

  Scarneck – Trzewik już właściwie wszystko napisał – ja dodam od siebie przepis w skrócie: kilka/naście osób (jedna bardziej energiczna i najbardziej narzucająca tempo), jedna duża sala, albo kilka mniejszych, dobry termin, parę maili, plakat, ogłoszenie na forum i wio 🙂 Efekt widziałeś sam. A tak poważnie to trochę roboty, której nie widać, przy tym jest, ale jaka frajda i satysfakcja 🙂

 9. Nie wiem, czy wynika to z niewiedzy, czy nie – powiedzmy, że Brzeg i Gratislavia były bliźniaczymi imprezami, bo organizatorzy: czyli Beata z Krzyśkiem i Koloseum powtarzają się w obu przypadkach, zresztą mam wrażenie, że obie strony to tak naprawdę jedna ekipa. Ale reszta się zgadza – ludzie: nie czekajcie, aż “u was coś się wydarzy” – chcecie mieć konwent u siebie, to go zróbcie sami, albo przyłączcie się do tych, co go chcą zrobić a brakuje im np. rąk do pracy.

 10. Powrót z Brzegu strasznie mnie pozytywnie nakręcił, więc może w najbliższych dniach napiszę kilka słów o tym “jak zrobić zlot gier dla opornych”, może dzięki temu powstanie jakas kolejna impreza w kraju

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

czternaście − cztery =