Home / News / Wehikuł czasu na youtube

Wehikuł czasu na youtube

Wielu z was w zamierzchłej przeszłości miało pewnie do czynienia z grami paragrafowymi. Wydawane były jak normalne książki, z wyjątkiem tego, że w pewnych momentach autor dawał nam możliwość podjęcia decyzji, co chcemy zrobić w danej sytuacji. W zależności od naszego wyboru skakaliśmy pod odpowiedni numer strony. Niektóre z tych gier miały nawet elementy mechaniki np. w czasie walki. I tak do najważniejszych reprezentantów tego gatunku w Polsce należały: Dreszcz, Wehikuł czasu czy Wojownik autostrady.

Może wielu z was już to zna, ale ja to dopiero odkryłem, że różni pracowici goście przywrócili tę konwencję przy wykorzystaniu serwisu youtube. Jedno z takich przedsięwzięć nazywa się The Time Machine i jest niczym innym jak grą paragrafową w formie video. Oglądamy filmik i na koniec podejmujemy jakąś decyzję, skacząc do konkretnego filmiku kontynuującego opowieść. Jak na amatorskie warunki jest zrobiony on całkiem nieźle. Poniżej możecie rozpocząć przygodę z Chadem, Mattem i Robem.


 

Facebook Comments

6 komentarzy

  1. Może ja jestem dziwny, ale ja oglądałem kilka tygodni temu te filmiki to mi się wydawały strasznie, ale to strasznie słabe. Owszem, trudno nie docenić pomysłu oraz wykonania (które stoi na całkiem wysokim poziomie), ale to jednak nie to. Już nawet Wehikuły Czasu czy paragrafówki Dungeons & Dragons (które wręcz straszyły infantylnością) są w moim odczuciu lepsze. Nie wspominając już o bardziej ambitnych produkcjach w stylu Wojownik Autostrady, gdzie trzeba było prowadzić “kartę postaci”, a w podejmowaniu decyzji pomocna była mapa (choć bez której grało się też dobrze)

  2. Najlepszy był Kosmolot – podróżnik, autorstwa Steve Jacksona, taka paragrafówka niczym Odkrywcy Nowych Światów 🙂 Tu jest mała lista gier, które się w Polsce pojawiły.

  3. Hm, no wlasnie! TO bylo cos 🙂 Uiek-nie ma ktoś sprzedać pierwszej części wojownika autostrady? 🙂 bo na allegro widzę tylko 4tą część i drugą 😐

    Kiedyś miałem Dreszcz – i fajny był motyw rysowaniem labiryntu. Jeśli chodzi o you tube to kiedyś oglądałem/grałem w “OUTBREAK” – taki mini filmik o Zombie – ale właśie o dziwo dobrze zrealizowany, dobre menu, dobre animacje stronki i etc – ale nie pamietam linku 😐

  4. Jak na amatorskie wykonanie, to jest to świetna sprawa 🙂
    Ktoś, kiedyś na łamach bodajże “Portalu” podał pomysł, żeby zrobić coś takiego, w formie filmu lub słuchowiska. No i 5 o’clocki skopiowały Nasz Polski Pomysł 😀

  5. niedawno kupilem jedna gre paragrafowa na allegro pt.”wyspa zmierzchu” jezeli ktos z wawa chce sobie pograc to chetnie pozycze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 + czternaście =