Home / News / Horror w Arkham w sklepach pod koniec lutego?

Horror w Arkham w sklepach pod koniec lutego?

Właściciel wydawnictwa Galakta, Dariusz Waszkiewicz, ujawnił na firmowym forum, że premiera od dawna wyczekiwanej, polskiej wersji gry Arkham Horror, będzie miała miejsce prawdopodobnie w końcu lutego, br. Wydawnictwo organizuje właśnie transport świeżo wyprodukowanych egzemplarzy z chińskich fabryk do Polski. Co warte podkreślenia – w transporcie tym znaleźć mają się także inne zapowiadane przez Galaktę tytuły w wersji PL: Battlestar Galactica, dodatki do planszowej gry figurkowej Mutant Chronicles (Karak the Keeper i Golem of Ice) oraz długo oczekiwany dodruk Cytadeli. To z pewnością dobra wiadomość. Pozostaje tylko liczyć, że transport, omijając afrykańskich piratów, bezpiecznie i szybko dotrze do Polski.

Jest jednak i zła wiadomość. Szalejące kursy walut i ogólny kryzys finansowy sprawiły, że ceny polskich wersji Arkham Horror i Battlestar Galactica będą oscylować wokół 180 PLN. Galakta zapowiada pewną obniżkę w ramach przedsprzedaży, tym niemniej… Hm. No cóż – trudno przewidzieć, kiedy sytuacja na rynkach uspokoi się i ceny gier spadną. Niektórzy eksperci przewidują wszak, że kryzys dopiero się rozpoczyna. Odkładanie zakupu niekoniecznie musi być dobrym pomysłem.


 

Facebook Comments

9 komentarzy

 1. Cena AH mnie niestety odstrasza. Choć miłośnicy Lovecrafta i tego typu gier i tak pewnie kupią.

 2. Obawiam się, że część wspólna miłośników Lovecrafta oraz graczy, dla których język angielski stanowił zaporę jest raczej nieduża. Do tego teraz ta różnica w cenie…
  Już chyba bardziej liczyłbym na fanów BG i graczy, dla których Cytadeli wcześniej brakło.

 3. Cytadela, to akurat besteller, więc nie spodziewałbym się spadku zainteresowania. Na Allegro używana często była licytowana drożej niż nowa.

 4. Choć nastawiłem się na BSG po polsku już od dawna, i brałem pod uwagę że wersja PL może być droższa od aktualnej ceny wersji anglojęzycznej, to jednak okolice 180 zł są dla mnie cenowym pułapem granicznym. Z rabatem w moim sklepie planszówkowym i w przedsprzedaży ostateczna cena BSG powinna zejść do ok 160 zł. Więcej niż 180-185 zł bym nie dał.

  Kurczę, bardzo żałuję, że Galakta wprowadza te duże i znakomite – skądinąd – tytuły w okresie kryzysu. Normalnie te gry kosztowałyby pewnie coś w okolicach 130-140 zł. A tak, przełoży się to na słabszą sprzedaż i te ambitne projekty mogą okazać się porażkami(odpukać w niemalowane!).

  Ale tak jak pisałem powyżej – jeśli będziemy czekać na obniżkę ceny, możemy czekać bardzo długo…

 5. Niestety, takie ceny dobijają… jestem miłośnikiem Lovecrafta, gram z ludźmi którzy ang znają ale nie na tyle by spokojnie grać… liczyłem że kupię AH ale za 180 będzie bardzo trudno 🙁
  Liczę jednak że złoty się umocni i będzie lepiej…

 6. Angielski AH jest w tej chwili sprzedawany za 60$ (przynajmniej w sklepie FFG). Także cena angielskiego wydania też na pewno podskoczy.

 7. Proponowana cena polskiego wydania jest 10 zł niższa niż wydania angielskiego, a w przedsprzedaży można kupić grę jeszcze o 30 zł taniej (czyli o 40 zeta mniej niż wydanie w języku angielskim), tak więc cenowo różnica jest zdecydowanie na plus.

 8. Folko grający w AH. Kurczę, życie potrafi zaskakiwać. Bez urazy, po prostu absolutnie nie kojarzysz mi się z takimi tytułami.

 9. Ha, widać że mnie nie znasz 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

11 + 6 =