Home / News / Bacchus z Gryphon Games

Bacchus z Gryphon Games

Trzeba zapamiętać kolejną nazwę związaną z naszym hobby – Gryphon Games. Jest to nic innego jak nowa linia wydawnicza amerykańskiego wydawnictwa FRED Distribution, która w tym roku ma wypuścić sporo nowych pozycji. O jednej z nich – Birds on a Wire – pisał już Mst. Kolejną grą jest Bacchus autorstwa Alessandro Zucchini (m.in. Walhalla). W grze uczestnicy wcielają się w satyrów, których zadaniem jest pozyskiwanie bachantek, czyli towarzyszek Bachusa (Dionizosa), w czasie trwania kilku bachanaliów.

Każda bachantka ubrana jest w jeden z pięciu różnokolorowych strojów. Wszystkie dziewczyny rozmieszczone są w rzędach, czekając na zainteresowanie jakiegoś satyra. W swojej turze gracze ciągną kartę akcji lub używają jakąś z posiadanych. Kiedy użyjemy karty akcji możemy przenieść bachantkę z jednego rzędu na inny lub ukraść bachantkę innemu satyrowi. Po wszystkim, każdy z graczy będzie chciał zatrzymać kilka kobiet dla siebie, jako dowód, że dobrze się spisał. Na końcu gry satyr, który pozyska najwięcej bachantek w danym kolorze otrzymuje punkty za ten kolor. Dodatkowo nagradzane są wszelkie kradzieże kobiet innym satyrom.

Sama tematyka niecodzienna (i zabawna), ale rozgrywka wydaje się mocno abstrakcyjna i w gruncie rzeczy sprowadza się do zwykłego zbierania zestawów. Premiera marzec lub kwiecień.


 

Facebook Comments

One comment

  1. Tematyka 16+, mechanika 8+ 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

18 − 12 =