Home / News / Tetris na planszy

Tetris na planszy

Ledwo pisałem o jednej grze Reinera Knizii, a już na horyzoncie pojawia się kolejna produkcja. Tym razem Herr Doktor pozazdrościł sukcesu komputerowemu Tetrisowi. Co za tym idzie nakładem wydawnictwa Ravensburger pojawi się w 2009 roku gra Fits. Gracze będą odkrywać żetony przedstawiające charakterystyczne klocki, brać odpowiedni klocek, obracać go i umieszczać na swojej planszy. Oczywiście tak, aby być ostatnią osobą, której klocki wyjdą poza planszę. To dobrze sprawdzone rozwiązane może zaskoczyć i w świecie gier planszowych.


 

Facebook Comments

7 komentarzy

 1. Dodatkową ciekawostkę stanowi fakt, że Ravensburger 10 lat temu wydał grę pod tym samym tytułem i też polegającą na układaniu na planszy klocków, ale trójkątnych i kwadratowych.
  http://www.boardgamegeek.com/boardgame/10565

 2. Tak, tylko wydawca podkreśla, że nie jest to remake, a zupełnie nowa gra.

 3. Żebym się nie mógł na to doczekać, to nie powiem 🙂

 4. Czasami to już mi się wydaje, że Knizia to tylko już sprzedaje swoje nazwisko. Znaczy ktoś inny nieznany robi grę, on może ją przetestuje, a może nie i potem na pudełku buch… Reiner Knizia. Słupki sprzedaży idą do góry i wszyscy są zadowoleni :).

 5. nie wiem jak w tę grę się gra ale też mi w głowie świtał pomysł z wykorzystaniem klocków z tetrisa na takich planszach podobnych do tych 🙂

 6. Cóż, posiadacze Blokusa przy odrobinie inwencji mogą wypróbować jak działa Fits już dzisiaj:)

 7. Fits jest już dostępny w Polsce. Bardziej szczegółowy opis gry na stronie:
  http://www.rost.com.pl/Gry/Fits.htm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

16 − cztery =