Home / News / Gra o zombie z elegancką mechaniką?

Gra o zombie z elegancką mechaniką?

Wydawnictwo Twilight Creations znane jest z serii gier o żywych trupach, czyli Zombies!!! oraz Zombietown. Klimat może te gry mają, ale mechanicznie bardzo kuleją. Z drugiej strony znany projektant Reiner Knizia to światowa marka jeżeli chodzi o mechanikę. Niestety wiele osób zarzuca jego grom zbyt duży poziom abstrakcji. Trzeba było coś na to poradzić. Tak doszło do współpracy Twilight Creations i Reinera Knizii i powstaniu gry Zombiegeddon.

Zombiegeddon ma być szybką grą strategiczną. Pierwsza połowa rozgrywki polega na tym, że gracze biegają po planszy i zbierają różne wyposażenie. Przy okazji starają się zapobiec zgarnianiu sprzętu przez innych graczy, przecież prawnie należy on do nas.

W drugiej połowie rozgrywki próbują przeżyć. Przy okazji nadal leży wokół sporo rzeczy i oprócz obrony przed bestiami powinniśmy brać co się da. Wszystko się przyda. Kto będzie posiadał najwięcej zdobytego dobra na koniec gry wygrywa.

Cóż, opis niewiele mówi o samej grze, ale ciekaw jestem jest wyjdzie Knizii eksperyment z grą o zombie. Ostatnio przecież próbował zabawy z mitologią Cthulhu. Zombiegeddon przeznaczone będzie od 2 do 4 graczy, w wieku od 12 lat. Gra ma się pojawić w sklepach w lutym 2009.


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Sugestia: skoro tak wiele gier zostaje zapowiadanych, może warto umieścić jakiś kalendarzyk (nie pamiętam czy WordPress ma taką opcję) albo podstronę, z zebranymi tymi informacjami “w kupie”? Bo pogubić się można 😉

  2. Słuszna uwaga, trzeba będzie coś takiego opracować.

  3. Może jakaś konkretna gra o trupkach, dla mnie bomba:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwadzieścia + 7 =