Home / News / Kramer i pierwsza połowa roku

Kramer i pierwsza połowa roku

Wolfgang Kramer zamieścił na swojej stronie informacje o grach, które powinny pojawić się w pierwszej połowie 2009 roku. No to co nas wkrótce czeka od tego wybitnego projektanta?

  • po pierwsze nowa edycja gry Die Händler (wymyślonej wspólnie z Richardem Ulrichem). Główne prace koordynuje kanadyjska firma Filosofia Games, która przygotowuje francuskie wydanie. W projekt zaangażowane są też inne międzynarodowe zespoły, które przygotowują wersje dla innych języków. Die Händler pojawi się w kwietniu 2009 roku, będzie zawierał zmiany w mechanice (nowa faza licytowania kart inwestycji) oraz prawdopodobnie zmieni się design graficzny.
  • Jak już informowaliśmy we wpisie o zapowiedziach Amigo pojawi się wersja dziecięca 6 bierze!, czyli 6 nimmt! Junior. Gra będzie posiadała nowe reguły. Z Michaelem Kieslingem tworzony jest Einauge sie wachsam, w której gracze szukają skarbów Kapitana Einauge, znanego też jako Jednooki Kapitan.
  • Haste Worte to gra słowna i jednocześnie kolejna pozycja stworzona przy współpracy z Kieslingem. Będzie to reedycja powstała na zamówienie HUCH & friends.
  • I dla mnie najciekawsza informacja (Die Händler nie przypadł mi do gustu). Ravensburger wyda Verflixxt! Kompakt, będzie to pozycja nie wymagająca wersji podstawowej Verflixxt (czyli That’s life). Zasady będą podobne do oryginalnego Verflixxt, ale będą zawierać mniej elementów i wprowadzą nową postać Wurminatora.

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

20 + 18 =