Home / News / Rynek motoryzacyjny w twoich rękach

Rynek motoryzacyjny w twoich rękach

Swego czasu wspominaliśmy o trzech grach Martina Wallece’a zapowiedzianych przez wydawnictwo Phalanx Games w roku 2009. O jednej z nich były bardzo znikome informacje. Dziś wiadomo już co to będzie. Mowa o Automobile, które Matrin Wallace ma wydać w swojej linii wydawniczej Treefrog.

Automobile będzie grą przeznaczoną od 3 do 5 graczy, rozgrywaną pomiędzy 120 a 150 minut. Gracze będą rywalizować na rynku motoryzacyjnym na początku XX wieku. Będą stawiać fabryki  produkujące pojazdy należące do różnego typu. Każdy z uczestników w poszczególnych rundach będzie znał tylko fragment potrzeb rynkowych  i na ich podstawie będzie musiał podejmować jak najlepsze decyzje co do zakupów i produkcji. Dodatkowo istotne będzie wspieranie dystrybutorów naszej marki w obrębie kraju, jeżeli nie dostarczymy im samochodów na czas to zbankrutują, a tym samym uderzy to też w nasze przedsiębiorstwo.

Kolejnym ważnym problemem do rozwiązania będzie wybór strategii dla naszej firmy. Czy lepiej rzucać coraz to nowe modele na rynek, wzbogacając je o nowinki technologiczne, czy wręcz przeciwnie produkować starsze technologicznie samochody, ale za to tanio i w dużej ilości. Pieniądze natomiast w grze będziemy zdobywać emitując akcje naszej firmy.

Wszystko to zapowiada się niezwykle interesująco. Z chęcią już bym w to zagrał. Od dawna brakowało mi planszówki w postaci strategii zajmującej się rynkiem motoryzacyjnych. Mam nadzieję, że Wallace i tu utrzyma wysoki poziom swoich produkcji. Gra niestety zapowiadana jest dopiero na targi w Essen 2009, czyli na październik przyszłego roku.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. wygląda na to, że to będzie taki ‘Detroit’ na planszy – może być ciekawe 🙂

  2. Pamiętam taką grę komputerową Car Tycoon – opis brzmi podobnie. W każdym razie to Wallace i grę będę miał na radarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × 1 =