Home / News / Munchkin PL – pamiętajcie o planszach!

Munchkin PL – pamiętajcie o planszach!

Gdy zacząłem interesować się nowoczesnymi planszówkami i karciankami byłem już emerytowanym erpegowcem, tak więc Munchkin automatycznie wylądował w polu moich zainteresowań. W roku 2004 i 2005 rozegrałem mnóstwo partii, przede wszystkim w wersje podstawową z dodatkami i w wersję Star Munchkin. Nawet pokusiłem się ówcześnie o przybliżenie Uniwersum Munchkina innym graczom. Wreszcie po trzech latach przerwy, w ostatnią sobotę, udało mi się rozegrać partię w polską edycję. Z tymi samymi ludźmi co dawniej.

Bardzo obawiałem się czy Munchin się nie zestarzał. Czy przetrwał próbę czasu i czy będzie w stanie rywalizować z moją dzisiejszą wiedzą o planszówkach. Okazało się, że grało się jak zwykle bardzo sympatycznie i czar gry nie prysł. Cała grupa, wraz ze mną, bawiła się bardzo dobrze. Polskie karty przetłumaczono świetnie, udało się utrzymać żartobliwy wymiar gry, nawet bez utraty językowych dowcipów. Pomimo, że na pewno nie była to łatwa sprawa. W czasie rozgrywki czegoś nam jednak cały czas brakowało… myśleliśmy, myśleliśmy i wreszcie sobie przypomnieliśmy.

W złotych latach rozgrywek w Munchkina graliśmy korzystając z pomocniczych plansz. Są one bardzo przydatne, bo widać czarno na białym kto ma jaki poziom, rasę, klasę i co najważniejsze jakie elementy ekwipunku może na siebie jeszcze założyć. Bez tego jest znacznie mniej wygodnie. I właśnie między innymi z tą refleksją chciałem się podzielić, z graczami, którzy dopiero co się do Munchkina przymierzają lub są po pierwszych rozgrywkach. Drukujcie sobie pomoce!


 

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

15 − 10 =