Home / News / Mamy ISSN!

Mamy ISSN!

Chciałem się pochwalić, że wczoraj odebrałem mocno oczekiwany list od Biblioteki Narodowej. A w nim co najważniejsze – nadanie Games Fanatic numeru ISSN, czyli „Międzynarodowego znormalizowanego numeru wydawnictw ciągłych”. Co to mianowicie jest? Jest to specjalny identyfikator dla czasopism papierowych lub elektronicznych, które są publikowane regularnie. A po co nam to?

Głównie do współpracy z różnymi organizacjami. Posiadając ISSN jesteśmy w oczach innych bytów widziani jako przedstawiciel prasy. Co za tym idzie możemy występować np. o wejściówki na targi (np. do Norymbergii czy na Essen), prosić o materiały prasowe, egzemplarze gier do recenzji etc. etc. Jednym słowem jesteśmy traktowani poważnie przez różne wydawnictwa czy stowarzyszenia, głównie zagraniczne, które nas nie znają. A co za tym idzie będziemy mieli formalne narzędzie do zdobywania dla was kolejnych informacji o tym co się dzieje w planszówkowym świecie.

Poniżej załączam dokument potwierdzający przyznanie ISSN dla Games Fanatic o numerze 1689-5355 (wylądował w prawym górnym rogu bannera nagłówkowego).


 

Facebook Comments

13 komentarzy

 1. Gratulacje…

 2. No to bardzo fajnie i gratuluję, ale w tym bannerze to tak sobie. Może na biało i po prawej stronie paska menu?

 3. A może wzorem strony Esensja, raz w miesiącu wydacie zbiorcze “pismo”?

 4. A może są takie plany 😉

 5. Gratuluję 🙂
  W bannerze to fajnie nie wygląda, może coś byście z tym zrobili?

 6. Pismo pacnięte na maszynie do pisania… No nie mogę. Po prostu wymiękam i klękam. Jak nie kochać Polski?

 7. Gratulacje! Wow, good news!

 8. A można wiedzieć jakie musieliście spełnić wymagania?

 9. Bardzo słuszna inicjatywa, Towarzysze :o)

 10. Trzeba przesłać do odpowiedniej instytucji w Bibliotece Narodowej wniosek, zrzuty kilku ekranów, skład redakcji itp. Po czym czekać. Żadna wielka filozofia za tym nie stoi, ale sam numer dam nam sporo korzyści.

 11. Co ciekawe, teoretycznie posiadanie numeru ISSN obliguje do przesylania kazdego egzemplarza czasopisma do archiwow Biblioteki Narodowej. Jednak przy okazji uzyskiwania numeru dla Gry-Planszowe.pl dzwonilem tam i nie potrafili mi za bardzo wyjasnic w jaki sposob taki wymog mialbym spelnic 🙂

 12. Z tego co wiem w przypadku publikacji internetowych nie ma takiego wymogu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

4 × 1 =