Home / News / Planszówki dobre na kryzys.

Planszówki dobre na kryzys.

W najnowszym numerze tygodnika Wprost pojawiła się krótka notka pod tytułem “Gry na kryzys”. Wymienione są w niej: Monopoly (jako gra, która powstała podczas Wielkiego Kryzysu), Puerto Rico (jako popularna w Polsce gra o plantatorach/kolonistach) i Acquire (jako uważana przez wielu za najlepszą grę wykorzystującą mechanizmy giełdy i rynku). A Wy jakie planszówki uważacie za najlepsze lekarstwo na kryzys?


 

Facebook Comments

6 komentarzy

  1. Ale wręcz szokuje mnie fakt, że w takim czasopismie jak Wprost, pojawia się Puerto Rico (niby Gra Roku w Polsce, ale w Empikach jej nie ma) czy Acquire (powiedziałbym, że to – mimo sporej tradycji – dosyć niszowa gra)

    Autor tej notki musiał się wysilić i sięgnąć wzrokiem poza półkę sponsorowaną przez Hasbro w najbliższym supermarkecie. Brawo! Szkoda tylko, że notki przy grach są jednozdaniowe.

  2. dlatego i Puerto i Acquire to moe najblizsze zakupy 😀

  3. Wprost mialo przed swietami wypuscic nawet krotki, kilkustronicowy dodatek nt gier planszowych. Niestety projekt zostal przesuniety (nie wiadomo czy zupelnie nie wycofany). Wiec jak podejrzewam – jakis “nawrocony” tam w redakcji sie gdzies przewija 🙂

  4. Podobno zbliża się kryzys energetyczny, to w sam raz będzie Wysokie Napięcie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

jeden × pięć =