Home / News / Zombinion – czyli zamienił stryjek wioskę na shotgun

Zombinion – czyli zamienił stryjek wioskę na shotgun

Jeden z użytkowników serwisu BGG dokonał całkowitego przekształcenia tematyki jednego z największych hitów Essen – Dominiona. Jeśli podobała się wam mechanika Dominiona, ale nijak nie podszedł jego średniowieczny klimat, pojawia się światełko w tunelu. Nadchodzi Dominion w wersji zombie!

Autorem nowej wersji jest niejaki Randall Loyd. Jak sam pisze spodobała mu się mechanika gry, ale jako wielki fan filmów o zombie, oraz komputerowej gry Left 4 Dead chciał ujrzeć Dominiona w bardziej grobowych klimatach. Poświęcił więc sporo czasu i zamienił temat gry, tworząc kompletny zestaw nowych kart.

W nowej wersji nie kupujemy już za pieniądze posiadłości i prowincji, ale korzystając z naboi strzelamy do zombiaków! Pomagają nam w tym różnorodne karty akcji. Ich działanie jest dokładna kopią kart oryginalnych, różnią się jedynie nazwą i grafiką. Na przykład dobrze znana z Dominiona kopalnia zamienia się w przeładowanie broni, a fosa w barykadę.

Należy pogratulować Randallowi pomysłu na zamianę pieniędzy na naboje i kupowania prowincji na zabijanie zombiech. Nowa oprawa wydaje się spójna i logiczna. Poziom graficzny jego pracy także może się podobać – grafiki są estetyczne i budują klimat horroru. Nie do końca przemyślane wydaje się tylko dopasowanie konkretnych nazw do kart, ale ten sam zarzut pojawiał się w stosunku do oryginału.

Tak więc jeśli macie tonę tuszu do drukarki, dużo papieru i morze czasu bierzcie się do roboty i drukujcie sobie hit Essen w wersji cmentarnej. Jednak muszę ostrzec: kart w tej grze jest aż 500! Czy warto więc poświęcać mnóstwo pracy na stworzenie Zombiniona, czy lepiej wydać 130 złotych na oryginał?

Potrzebne pliki znajdziecie tutaj.


 

Facebook Comments

3 komentarze

  1. bosskie! o wiele bardzie mi sie podoba niż oryginalny ;>

  2. Świetny pomysł i wykonanie, szkoda, że to aż tyle kart, bo chyba bym się pokusił o zrobienie wersji dla siebie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć × 1 =