Home / News / Można kupić więcej planszówek z USA

Można kupić więcej planszówek z USA

Zamawianie gier spoza Unii Europejskiej (w naszym przypadku przede wszystkim z USA) bywa czystą loterią. Najczęściej żadnego cła, a co za tym idzie VATu nie płacimy, celnik szczęśliwie ignoruje naszą przesyłkę. Jednak nie zawsze jest tak dobrze. Osobiście znam parę osób, które niemiło się zaskoczyły, gdy za gry planszowe z USA trzeba było im słono zapłacić, bo celnik się przyczepił. Całe przedsięwzięcie okazało się wtedy mało opłacalne.
Dlatego też zainteresuje was pewnie informacja, że od 1 grudnia weszła w obrębie Unii Europejskiej regulacja, że kwota zwolniona z cła została podniesiona z 22 euro do 150 euro (na dziś ok. 190 dolarów). Wszystko co jest poniżej 150 euro nie przechodzi przez cło, a więc nie może być także owatowane. Czyli jeżeli zamówicie planszówki za kwotę nie przekraczającą wartości powyżej to powinniście spać spokojnie.

Szczegóły dokumentu prawnego.


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Czyli jak rozumiem nie trzeba będzie również użerać się z firmami zajmującymi się przesyłkami międzynarodowymi? Paczkę powinien przesyłac już sklep, tak? To by faktycznie ułatwiło zabawę.

  2. Na to wygląda, o ile oczywiście sklep będzie dostarczał gry za ocean.

  3. no nie – sklepy w US już teraz zazwyczaj przesyłają gierki do każdego (prawie) miejsca na Ziemi.
    tylko, że to jest bardzo kosztowne.
    korzystamy z firm pośredniczących bo jest dużo taniej.

    co do opłacalności to przy kursie dolara koło 3 PLN, to jest to dyskusyjne, chociaż możliwe. Z drugiej strony można sobie sciągnąć gierki, których w Polsce nie ma lub są tylko angielskie wersje

  4. No coz, gry wojenne bez USA sobie ciezko wyobrazic, wiec to dobra wiadomosc. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × 5 =