Home / News / Co nam podaruje Martin Wallace w 2009

Co nam podaruje Martin Wallace w 2009

Wydawnictwo Phalanx Games ogłosiło trzy tytuły na rok 2009, które wyjdą z pod rąk znanego projektanta Martina Wallace’a. Pierwsza z gier to Rise of Empires, znana wcześniej jako Rise of Nations. Planszówka przeznaczona będzie od 3 do 4 graczy i należy do gatunku gier “cywilizacyjnych”. Dość ciekawie, choć na pierwszy rzut oka też dziwnie, wygląda mechanika. Mianowicie przez połowę rundy wybieramy konkretne akcje, np. rozwój technologiczny, umieszczanie wojsk itp., a drugą część rundy mamy zdeterminowaną przez wykonanie tych samych akcji, ale w odwrotnej kolejności. Phalanx Games obecnie zbiera zamówienia przedpremierowe, a Rise of Empires zapowiadana jest na koniec stycznia 2009.

Drugi planowany tytuł to Steam, czyli nowa wersja klasyka Age of Steam. Ta gra spodziewana jest na pierwszy kwartał 2009.

Najwięcej niewiadomych jest przy trzeciej pozycji, której premiera ma odbyć się w październiku, na kolejnej edycji targów Spiel w Essen. Wiadomo tylko, że to duża gra, dla doświadczonych graczy, z interesującym tematem. Wstępne testy zebrały bardzo entuzjastyczne opinie. Szczególnie, że podobno temat świetnie współgra z mechaniką gry. Ja osobiście stawiam, że chodzi o planszówkę na podstawie książki Boże Igrzysko Normana Davisa, a tym samym bazującej na fragmencie historii Polski. Czas pokaże czy to prawda.


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. “Boże Igrzysko”

  2. czemu taki pomysl?skad wiecie?.akuar bardzo lubie tego tego historyka i sposob w jaki opisuje historie nie tylko Polski ale i Europy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 × pięć =