Home / News / Top Race od dwóch

Top Race od dwóch

Po 12 latach wraca na rynek Top Race Wolfganga Kramera, gra symulująca zawody Formuły 1. Mechanika opiera się na zarządzami kartami ruchu, przy czym karty związane są z jednym lub więcej bolidami i pokazują o ile pól dany pojazd może się przesunąć. W czasie swoich tur uczestnicy licytują się o prawo do przejęcia kontroli na danym bolidem i go poruszenie. Wszystko po to, aby zająć dobre miejsce i inwestycja w kartach się zwróciła.

Co najzabawniejsze nowa wersja Top Race wychodzi w dwóch niezależnych edycjach, opracowany przez wydawnictwo Pegasus Spiele oraz wydawnictwo Magma/Volkanik. Pierwszy posiada jako dodatek 4 różne trasy i dwa warianty reguł. Drugi tylko pojedyńczą planszę, ale za to z ciekawymi opcjonalnymi zasadami, m.in wyścigi długodystansowe, tzw. odwrócony system licytowania i możliwość na większe blokowanie. Poza tym w obu edycjach jest inna oprawa graficzna.

Jeżeli w ogóle zainteresowani jesteście tytułem to czeka was dodatkowy dylemat, którą wersję wybrać.

Wersja Magma/Volkanik

Wersja Magma/Volkanik

Wersja Pegasus Spiele

Wersja Pegasus Spiele

Image used with permission of Boardgame News


 

Facebook Comments

4 komentarze

  1. Ale złośliwcy. ^^ Kupiłbym chętnie, a wesja Volkanika wygląda moim zdaniem lepiej (trasa zamknięta). Ciekawe tylko jakie są te inne warianty od Pegaza.

  2. nie no przegięcie 🙂 przecież nie kupię wszystkich gier o formule 1! na szczęście te dwie gry wydają się chyba słabsze od ‘formula d’, więc raczej odpadają. no chyba, że będą bardzo tanie 😀

  3. $40 wersja Magma/Volkanik w USA, €40 wersja Pegasus Spiele w Europie.

  4. totalnie dziwaczna mechanika…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwanaście − 1 =