Home / News / Nowe oblicze formuły

Nowe oblicze formuły

Formula Dé, symulująca wyścig bolidów Formuły 1, powstała w 1991 roku i doczekała się kilkudziesięciu rozszerzeń oraz wersji mini. Przez 17 lat gra zebrała całe rzesze fanów. W tym roku francuskie wydawnictwo Asmodee pomyślało właśnie do nich i przygotowuje premierę nowej edycji gry.

Gra zmieniła nazwę na Formula D, ale nie zakończyło się na obcięciu jednej literki. Zmiany są znacznie większe. Przede wszystkim planszówka może się pochwalić zupełnie nowym obliczem graficznym. Wszystkie elementy gry przeszły głęboki facelifting. Autorzy strony wizualnej położyli nacisk na kolorystykę i gra wręcz błyszczy barwami. Dla wielu pewnie będzie to zaleta, choć co poniektórzy mogą pomrukiwać z dezaprobatą na landrynkowość całej oprawy.


Wyścigi zmieniły też trochę swój klimat, bo teraz bardziej odwzorowują nielegalną rywalizację najróżniejszych typów samochodów niż prawdziwą Formułę 1. Gracze będą konfigurować wyposażenie swojego samochodu, zaopatrywać go w paliwo nitro, stosować nielegalne sztuczki. Kierowcy, w których wcielą się uczestnicy, będą posiadali różne parametry odzwierciedlające ich umiejętności. Do tego Formula D doczeka się trochę zmian w regułach w stosunku do Formule De.

Premiera na Essen, czyli październik 2008.

Dzięki kolderek za info.
 

Facebook Comments

5 komentarzy

  1. mam chrapkę na tę grę 😀

  2. Ja też, Kolderku, i z chęcią będę z toba grał 🙂

  3. Nie wiem czy to możliwe, ale wg opublikowanego planu targów w Essen nie ma stoiska Asmoode! ??? Czyli na premierę Formuły D przyjdzie jeszcze poczekać 🙁

  4. Adam (folko) Kaluza

    Czasami jest tak, że dane wydawnictwo nie ma własnego stoiska tylko podczepia się pod inne… może tak będzie z A.

  5. Gry Asmodee będą wystawione na stoisku Pro Ludo. Gdzieś na BGG wyczytałem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

pięć × trzy =