Home / Aktualności / Towarzysze, pomożecie?

Towarzysze, pomożecie?

Gdy długo oczekiwany dodatek do Race for the Galaxy ujawnił swe wnętrze, nie dało się nie zauważyć pewnego rozczarowania, jakie wzbudził. Niewielka ilość kart i wysoka cena sprawiły, że z balonu oczekiwań i pełnej napięcia niecierpliwości dość szybko uszło powietrze. Czary goryczy dopełniła obecność pustych kart, które wg wydawcy mają umożliwić graczom wzbogacenie rozgrywki o karty, o których zawsze marzyli. Złośliwi mogliby powiedzieć, że za 25 USD wypadałoby, by to wydawca i autor dodali te karty, ale nie ma co słuchać mało kreatywnych frustratów.


Społeczność BGG jak zwykle stanęła na wysokości zadania i rozpoczęła prace nad stworzeniem ciekawych kart, które każdy gracz mieć powinien. Prace dopiero się rozpoczęły, ale jest to niebagatelna okazja, by zaprezentować światu swoje pomysły i zyskać wiekopomną sławę. Mimo, iż jednym z warunków jest trzymanie się klimatu podstawki to mam nadzieję, że nie będziecie się tym przejmować i pojawienie się Lorda Vadera, czy Jean Luc Picarda jest tylko kwestią czasu. Moją propozycję mozecie podziwiać ponizej.

One comment

  1. Avatar

    No fakt, z tym dodatkiem to zaczynam się wkurzać. Już nawet nie samą zawartością (choć kart mogłoby być więcej, ale za to ciekawi mnie tryb jednoosobowy i karty celów) ale ceną. Liczyłem na jakieś 60, no maxymalnie poniżej 70 zł. A tu się okazuje, że gra kosztuje powyżej poniżej 25 euro. Aż się boję myśleć ile to będzie w polskich sklepach. Grr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

nineteen − 15 =