Home / Aktualności / Planszówki ratunkiem przed kryzysem!

Planszówki ratunkiem przed kryzysem!

Ostatnie wydarzenia na rynkach finansowych mogą sprawić, że w środowisku bardziej nerwowych akcjonariuszy wzrosną zastępy osób siwych lub zupełnie łysych. Czas rozpasanej konsumpcji (zwłaszcza w U,S, and A) dobiega końca, a zaciskanie pasa z pewnością dotknie dziedziny rozrywki. Gry planszowe, oprócz szeregu wszystkim dobrze znanych zalet (poprawiają inteligencję, zwiększają atrakcyjność graczy, chronią planetę itp.) wkrótce powinny zyskać kolejną – będą najtańszą rodzinną rozrywką.

W artykule Romance gets a market correction dziennikarka żegna się z wyjściami na kolację i do kina, a wita wieczór ze Scrabble. Wybaczając jej te drobne faux pas w dobraniu tytułu gry niewątpliwie wypada przyznać jej rację. Kolacja, czy kino dla 4-osobowej rodziny to wydatek rzędu 100-200 PLN. Za te pieniądze bez trudu kupimy gry, które posłużą całe lata ograniczając koszt rodzinnego spotkania do zrobienia obiadu i butelki wina. Inną sprawą jest, czy problemy gospodarcze nie przełożą się na wzrost kosztów gier, ale mimo tego planszówki z pewnością pozostaną tanią alternatywą dla w/w burżuazyjnych rozrywek. Czyżby zatem nadszedł czas na kupno najnowszej edycji Monopoly?

3 komentarze

 1. Avatar

  Kryzys? Jaki kryzys?
  Żadnego kryzysu światowego nie ma. Kilku lichwiarzy tak się w konia nawzajem robiło, że wszyscy wylądowali na lodzie.

  Media mają to do siebie, że słowa „kryzys” „skandal” „afera” – powodują zwiększoną oglądalność…

  Śmiechu warte a nie kryzys, można spokojnie iść do kina 🙂 Albo zagrać w scrabble, łotever.

 2. Avatar

  Kryzys finansowy jest z pewnoscia. Gdy Dow Jones traci po 7% dziennie to trudno mowic, ze wszystko jest ok. Aczkolwiek fundamenty gospodarki sa silne, wiec powodow do obaw nie ma. Ale to chyba dyskusja na inne miejsce :-).

 3. Avatar

  Dow Jones to taki miernik paniki, teraz się ludzie tanich akcji obkupią i za rok będą leżeć na hawajach popijać drinki (i to pewnie ci, co dziś najgłośniej krzyczą, że jest kryzys). Ale to rzeczywiście nie to miejsce na takie rozmowy. Lepiej zagrać w Containera czy inne Acquire i postudiować problem 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

fourteen + 7 =