Home / Aktualności / Książęta Machu Picchu coraz bliżej

Książęta Machu Picchu coraz bliżej

Jak wielu z Was już wie Mac Gerdts, twórca mechaniki rondla, zaprezentuje na targach w Essen swoją kolejną grę – Książęta Machu Picchu. Można już poczytać jej reguły. W przeciwieństwie do wydanych w ubiegłych latach Antike, Imperiala i Hamburgum w Książętach nie będzie rondla. Autor przywiązany jest jednak bardzo do mechaniki wybierania konkretnej akcji za pomocą poruszania piona gracza. Tym razem jednak rondel zastąpi cała plansza. Gracze poruszać będą po niej swoich książąt uruchamiając różne akcje. Bardzo ciekawym pomysłem może okazać się dwojaki sposób zakończenia gry. Gdy gracze pozyskają w sumie wszystkich 15 Kapłanów i Dziewice lub gdy talia 28 Kart Ofiary zostanie wyczerpana wtedy Machu Picchu jest uratowane, a zwycięzcą zostaje ten z graczy, który zgromadził najwięcej Punktów Zwycięstwa. Jeśli jednak nie uda się to przed zakończeniem 9 dnia wtedy Hiszpanie zdobywają nocą Machu Picchu, a gracze w zależności od ilości zdobytego złota mogą potroić, podwoić lub policzyć pojedyńczo swoje Punkty Zwycięstwa.

 

Facebook Comments

3 komentarze

 1. Avatar
  Jacek Nowak (ja_n)

  Wielki Rondlarz zmarnował okazję żeby pokazać że umie zrobić dobrą grę bez rondla (albo że w ogóle umie zrobić dobrą grę jak twierdzą złośliwcy). Zamiast tego postanowił pokazać, że rondel jest wielki i że jest wszędzie, nawet tam gdzie go nie ma.

  Z drugiej strony przyznaję, że rozdwojony mechanizm punktacji może się podobać. Jeśli gra będzie pozbawiona charakterystycznego dla autora, przygnębiającego niektórych graczy (choćby mnie) ponurego klimatu, to może być udana pozycja.

 2. Avatar

  Nie jęcz, nie jęcz. Będzie na pewno fajna gra 🙂

 3. Avatar

  Komentarze na bgg osób, które grały są bardzo pozytywne. Instrukcja bardzo dobrze napisana. Fajny klimat. Ciężko mówić o rondlu, skoro mamy po prostu planszę podzieloną na 15 pół i możemy się po niej poruszać jak chcemy. Nie ma co narzekać zanim się nie spróbuje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × 5 =