Home / Aktualności / Hooop! czyli Żabki kontratakują

Hooop! czyli Żabki kontratakują

Dostałem kuksańca od naszego redakcyjnego kolegi Folko, że w zbliża się premiera jego nowej gry Hooop!, kiedyś znanej pod kryptonimem Żabki. Tym razem Adam Kałuża wystartuje w barwach innego klubu, a mianowiecie jego grę po raz pierwszy opublikuje wydawnictwo Granna.

Wrzucam opublikowane na stronie autora zdjęcia pudełek (wielkości „Hej to moja ryba”) oraz instrukcję. W pudełku wśród podstawowych elementów będzie też można znaleźć głównych bohaterów gry, czyli żabki.

Kiedy premiera? 20 października oficjalnie, a po kilku dniach gra powinna się znaleźć we wszystkich dobrych sklepach z grami. Będzie dostępna również w supermarketach.


 

Facebook Comments

15 komentarzy

 1. Avatar

  Niestety pozostaje dla mnie tajemnicą ile ‘o’ jest w prawidłowej nazwie gry. Pudełka oraz instrukcja mają trzy, Folko mówi o dwóch 🙂 Czyli pewnie będzie niespodzianka 🙂

 2. Avatar
  Adam (folko) Kaluza

  Kurcze folko się pomylił 😀

 3. Avatar

  wow, miałem okazję ostatnio poznać Drachen Delta – Zabki wydają mi sie mocno inspirowane tamtą grą. To prawda folko? Czy też nie znasz Drachen Delty i to czysty przypadek?

 4. Avatar

  Czy autor może napisać coś o skalowalności gry 🙂 ? W ile osób najlepiej się gra i czy w 2 osoby jest równie dobra jak w więcej?

 5. Avatar

  Jax, a jakie podobieństwa oprócz obecności kładek dostrzegasz pomiędzy Hooop! a Drachen Delta ?

 6. Avatar
  Adam (folko) Kaluza

  W Drachen Delta grałem… ale w sumie tak jak napisał mst podobieństwo ogranicza się raczej do kładek… Nie pamiętam szczerze mówiąc czy grałem przed wymyśleniem Hooop czy po.

  Co do skalowalności. Nie wiem czy jestem odpowiednią osobą żeby oceniać własną grę… powiem tak. Plansza jest dwustronna, na jednej gra się w 2 lub 4, na drugiej w 3. Przy 4 na pewno jest większa niepewność… swego rodzaju losowość generowana przez współgraczy. Ja lubię grać w każdym zestawie 😉

 7. Avatar

  Bardzo ładna grafika. Pudełko będzie przyciągać uwagę.

  Folko, pisałbym raczej o chaosie decyzyjnym niż losowości. Jeśli dobrze pamiętam, to w żabkach nie ma elementu losowego. Co Ty na to?

 8. Avatar
  Adam (folko) Kaluza

  Chaos to za duże słowo… dlatego go nie użyłem 😉 Ale masz rację 🙂

 9. Avatar

  przyznaję, że okładka naprawdę udana 🙂

 10. Avatar

  Czy gra ma swoją stronę na bgg? Jeśli nie, to tworzę. 🙂

 11. Avatar
  Adam (folko) Kaluza

  Śmiało 😉

 12. Avatar

  Zrobione. Czekam na potwierdzenie dodania. 🙂

 13. Avatar

  mst,
  kładki, karty (jak zobaczyłem: dodatkowy skok, desant (odpowiednik przeskoku w Drachen delta), dodatkowa kładka, usunięcie kładki to od razu mi się skojarzyło), cele (przemieścić się na drugi koniec planszy)
  ale róznice są oczywiście znaczne

 14. Avatar
  Adam (folko) Kaluza

  W sumie grałem w Drachen delta raz… nawet nie pamiętam że były tam tego rodzaju karty…

 15. Avatar

  Dodałem Hooop na bgg. Można już dorzucić zdjęcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

17 − 12 =