Home / News / Bang! – czwarta edycja w USA

Bang! – czwarta edycja w USA

Przed końcem roku ma się ukazać w USA nowe wydanie znanej karcianki Bang! Główne zmiany dotyczą organizacji rozgrywki – do pudełka dołączono plansze graczy, na których jest miejsce na karty postaci, roli i broni. Dzięki temu widać jak na dłoni, że każdy gracz może mieć tylko jedną broń – na więcej nie ma po prostu miejsca. Dodatkową zmianą ułatwiającą grę nie tylko nowicjuszom jest dodanie znaczników życia, na które także jest miejsce na planszach. Rezygnacja z oznaczania punktów zdrowia przy pomocy dwóch częściowo nałożonych na siebie kart powinna ułatwić rozgrywkę – przypadkowe przesunięcie tych kart zdarza się podczas gry całkiem często. Ciekawe czy gra z dodatkowymi planszami (fakt że ładnymi), mająca większe pudełko i wymagająca więcej miejsca na stole spotka się z uznaniem graczy.
Źródło: BoardGameNews

 

Facebook Comments

4 komentarze

 1. Przez to pudełko będzie większe. Czyli spory minus! 😉

  Jakoś wiele razy grało się bez plansz i było dobrze. W teorii wydaje mi się to mocno na siłę i po to by zarobić (wersja z planszami napewno będzie droższa). Chętnie jednak sprawdziłbym w praktyce, może rzeczywiście będzie wypas?

 2. “Przed końcem roku w USA ma się ukazać w USA”

  Za dużo tu USA nawet jak na dziki zachód;)

 3. Jacek Nowak (ja_n)

  Poprawiłem, dzięki. Ech ta taśmowa produkcja…

 4. Podejrzewam , ze na BGG już od dawna były dostępne do ściągnięcia tego typu karty pomocnicze [jak np do Runebound]. Owszem można się bawic w takie urozmaicenia. Co do zaznaczania życia kartami – u mnie nie było problemu, podstawowa kwestią jest, że każdy pamięta najlepiej swoje punktu życia i wie kiedy mu odejmują. Więc sięnie pomyli [ chyba że specjalnie 🙂 a z takimi nie grać 🙂 prędzej czy później wyjdzie na jaw!

  Lucf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwadzieścia + szesnaście =