Home / Zapowiedzi / Zapowiedź / Conquest of Pangea

Conquest of Pangea

Taki ciekawy (albo nie, za wcześnie jeszcze mówić) tytuł wpadł mi w oko. Kilku Amerykanów dyskutowało o nim, że będzie jedną z ważniejszych premier zbliżającego się konwentu Origin. Wyjść ma oficjalnie na rynek 26 czerwca.

Co w niej takiego ciekawego? Pomysł. Mianowicie jak głosi informacja na pudełku przenosimy się w daleką przeszłość, gdzie istnieje tylko jeden super kontynent – Pangea. W czasie rozgrywki kontynent będzie ulegał rozpadowi na mniejsze części. Gracze mają być odpowiedzialni za różne ewoluujące i rozwijające się gatunki. Będą musieli toczyć bitwy o przestrzeń życiową, przeprowadzać migracje z jednego miejsca na drugie. Brzmi ciekawie nieprawdaż?

Spójrzcie zresztą na zdjęcia.

Sama plansza i elementy prezentują dość abstrakcyjną grę. Nie mniej pomysł z rozpadającym się super kontynentem, migracjami gatunków itp. jest trafiony i przyciąga uwagę. Nos mi mówi, że może to być interesująca i oryginalna gra. Wydawcą jest mało znana firma Immortal Eyes Games. Sama publicznie ogłasza, że jej targetem nie jest masowy rynek, a zaawansowani gracze hobbiści i projektanci. Stąd skupiają się na pozycjach pełnych wyzwań, głębi, o niebanalnej mechanice. Pożyjemy zobaczymy co z Conquest of Pangea powstanie ostatecznie. Piękna czy bestia.


 

Facebook Comments

6 komentarzy

 1. Pomysł z pewnością nie banalny na grę planszową. Narazie jednak chyba za mało informacji by można było coś więcej powiedzieć.

  A samo wykokanie również nie pozwala stwierdzić czy jest raczej na + czy na –

 2. Hubert 'Saise' Spala

  No owszem, zaskoczyła mnie ta gra, ładnie ją wyszukałeś Pancho – nie tylko pomysł ciekawy, ale jak też widzę wykonanie genialne. Warto śledzić rozwój tego tytułu.

 3. Pomysł bardzo mi się podoba – ale wykonanie już nie. Te figurki są jakieś bezpłciowe i abstrakcyjne… Marzy mi się gra w świecie dinozaurów – w pierwszej chwili miałem nadzieje, ze tutaj male figurki sie pojawia… Moze nastepnym razem? 🙂
  Zobaczymy co z tej gry wyjdzie…

 4. Marzy ci się gra w świecie dinozaurów? Jak to bywa w naszej kulturze masowej mało jest rozwiązań, które ktoś kiedyś już nie opracował. Rzuć okiem na boardgamegeek i zobacz sobie dwie gry: Trias i Evo. Nawet mają wysokie oceny.

 5. Co to za beznadziejna gra? Kogo interesują jakieś rozpadające się kontynenty i mutanty- to już lepiej zagrać sobie w NS Hex. A co do elementów to jak miałem 5 lat to miałem ładniejsze zabawki- nuuuuuda

 6. Hubert 'Saise' Spala

  http://www.boardgamegeek.com/game/24191 – temat Pangei robi się popularny…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

dwa × 1 =